Güvenlik
08 Aralık 2016 ( 162 görüntülenme )

İran'dan Füze Atağı!

Hayırdır!

İran, Rusya’dan aldığı dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemlerinden biri olan S300 füze sistemini, ülkenin en önemli nükleer tesislerinden olan Fordo nükleer tesisine konuşlandırdı.

İran devlet televizyonu, S300 sistemlerinin, Tahran’ın güneyindeki Fordo Uranyum Zenginleştirme Merkezi etrafında konuşlandırılmış vaziyetteki görüntülerini yayınlandı.

Yayınlanan görüntülerde, kamyon üzerine yerleştirilmiş S300 füze rampası aynı bölgede konuşlandırılmış ve faal durumda olan sistemin radar parçalarıyla görünüyor.

Moskova yönetimi, BM kararlarını gerekçe göstererek 2010 yılında S300’lerin İran’a satışını dondurmuştu. Kremlin, Tahran yönetimin geçen yıl Batıyla vardığı anlaşmanın ardından, sistemin İran’a satışına izin verdi.

S300 sistemlerinin konuşlandırıldığı Fordo tesisi, İran’ın en önemli uranyum zenginleştirme tesislerinin başında geliyor. Tesis, olası hava saldırılarına karşı dağ altında inşa edilmiş. İran’ın Batıyla vardığı nükleer anlaşma kapsamında, tesisteki çalışmalara kısıtlama getirildi.(dha)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ