Hilal Kaplan, Bülent Arınç'ın Kavala ve Demirtaş hakkındaki açıklamalarına tepki gösterdi. Kaplan ‘Manisalı Lawrence’ diyerek 2016 yılındaki paylaşımını hatırlattı ve ‘Zaten onun notunu vermiştim’ dedi.

ARINÇ ‘DELİL UYDURAMAZSINIZ, BÖYLE İDDİANAME OLMAZ’
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi ve TBMM eski Başkanı AKP'li Bülent Arınç, 4 yıldır Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ve 3 yıldır tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğuna Habertürk canlı yayınında "Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş'ın tahliyesi olabilir; delil uyduramazsınız, çocuk bile yazmaz bu iddianameleri" ifadelerini kullanmıştı.

KAPLAN ‘MANİSALI LAWRENCE’

Arınç'ın bu açıklamaları sonrası çok sayıda AKP'li isimden tepki almıştı. Arınç'a bir tepki de Hilal Kaplan'dan geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Kaplan, 2016 yılında paylaştığı "'Manisalı Lawrence'ın son çırpınışları ama faydasız; siyasî cenazeleri dikkate almıyoruz." tweetini alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

‘NOTUNU ZATEN VERMİŞTİM’
"Ocak 2016’da notunu verdim. Dava açtı, kazandım. Bugün hâlâ Bülent Arınç hakkında konuşulmasının sebebi tüm eski meclis başkanlarına verilen bir makam üzerinden hâlâ teröristleri savunuyor olmasıdır. Darbeden önce FETÖ için cübbesini giyeceğini söyleyen de kendisiydi."

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ