Politika
27 Mayıs 2018 ( 9643 görüntülenme )

İNCE KONUŞTU... 'İŞTE CHP OYU'

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, miting alanlarında gördüğü ilgiye göre oy potansiyelini açıkladı.

YÜZDE 30’U AŞTIK


İnce, "Başlarken yüzde 30'un altındaydık. Şimdi 30'ların üstündeyiz ve ivmemiz sürekli yükseliyor" dedi.

"HER GEÇEN GÜN YÜKSELİYORUZ"

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, DW Türkçe için gazeteci Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtladı. İnce iç siyasetten dış politikaya, ekonomiden yargıya birçok konuya değinilen röportajda, meydanlardan gördüğü kadarıyla oy oranının yüzde 30’ların üstüne çıktığını belirtti.

AKŞENER DE AÇIKLAMIŞTI

İYİ Parti’nin sabit oyunun yüzde 16’lara çıktığını ifade eden İYİ Parti lideri Akşener, kararsızların da dağıtılmasıyla birlikte oylarının yüzde 22’yi bulduğunu belirtti. “Anket yaptırıyor musunuz?” şeklindeki soruya Meral Akşener, şöyle cevap verdi:

“YÜZDE 20’Yİ AŞTIK”


“Düzenli olarak anket yaptırıyoruz. Abonesi olduğumuz araştırma şirketleri var. Anketler yol gösteriyor. Son yapılan çalışmaya göre sabit seçmenimiz yüzde 16 olmuş durumda. Yüzde 16’lık bir seçmen kitlesi bizler için, kesinlikle oy vereceğini belirtiyor. Bunun yanı sıra ‘oy verebilirim ve kararsızım’ diyenler var. Kararsızların da dağıtılması ile birlikte bu rakam yüzde 22’yi buluyor."


CHP VE İYİ PARTİ

Bu açıklamalara göre CHP ile İYİ Parti'nin oy oranları %50'yi aşıyor. Bu da demektir ki, hem Meclis hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerini CHP ile İYİ Parti tayin edecek. Üstelik Saadet Partisi de destekte.

Son durum bu.   

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ