Muharrem İnce, hükümetin ekonomi politikasına tepki gösterdi. Seçimler nedeniyle şimdi indirim haberleri gelse de seçimden sonra işlerin değişeceğini söyleyen İnce ‘Kaşıkla verecekler, kepçeyle alacaklar. 10 kat zammı bekleyin. Muharrem İnce bir şey diyorsa, bir bildiği vardır’ diye konuştu. Eleştirilerini sürdüren İnce’nin tepki ifade eden açıklamaları şöyle;

‘KAŞIKLA VERECEKLER, KEPÇEYLE ALACAKLAR’

”Seçim yaklaşırken duyacaklarınız şunlar; ‘FETÖ’nün iadesi yolunda çalışmalar hızla sürüyor’, ‘Suriye’ye harekat yapılacak.’ Bu aralar bu masalları dinleyeceksiniz. 31 Mart’a kadar indirim, 31 Mart’tan sonra bindirim başlayacak. Kaşıkla verecekler, kepçeyle alacaklar. 10 kat zammı bekleyin. Muharrem İnce bir şey diyorsa, bir bildiği vardır.” diye konuştu.

ERDOĞAN’A TEPKİ

CHP’li Muharrem İnce, Konya’nın Seydişehir ilçesinde, partisinin seçim bürosunun açılışına katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’e yönelik yaptığı eleştirilere de tepki gösterdi. Suçun kişiye ait olduğunu vurgulayan İnce şöyle konuştu;

”KİMSE BABASININ, KARDEŞİNİN HESABINI VEREMEZ”

, ”Kimse babasının hesabını veremez, kardeşinin hesabını veremez. Suç varsa kişiye aittir. Madem öyle ben de Seydişehir’den sana şu soruyu sorayım; Sen kırk sene önce belediye başkanlığın dönemindeki yaptıklarının hesabını ver. İşine geldiğinde kardeş ayrı, parti ayrı diyorsun da, bizim belediye başkanına gelince aile aklına geliyor”.

‘MESELE BEKA DEĞİL KOLTUK MESELESİ’

“ Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün partisidir, Kuvayi Milliye’nin partisinin, kurtuluşun partisidir, direnişin partisidir. Utanmadan sıkılmadan, terör örgütleri ile yan yana getiriyorsun. Bu hareketinle teröre en büyük hizmeti yapıyorsun. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra beka sorunu 2’nci Dünya Savaşı’dır. Türkiye’nin beka sorunu diye bir şeyi olamaz, olsa olsa koltuk sorunu olur” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ