14820 görüntülenme10 Mart 2019
İNCE: ’17 YILDA MEMLEKETİ BU HALE SEN GETİRDİN, MEMLEKETİ BU HALE GETİREN MEMLEKETİ KURTARAMAZ

CHP'li Muharrem İnce, Twitter hesabından Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi. Muharrem İnce, "17 yıl önce iş başına geldiğinde Türkiye’nin beka sorunu var mıydı? 17 yıl önce iş başına geldiğinde Türkiye’nin bir beka sorunu var, varlık sorunu var, gelecek sorunu var demedin. 17 yıl sonra Türkiye’nin bir beka problemi var diyorsan o zaman bu memleketi bu hale sen getirdin." diye yazdı.

İnce, sözlerinin devamında ’17 yılda memlketi bu hale sen getirdin, memleketi bu hale getiren memleketi kurtaramaz ’ dedi.

AKP SEÇMENİ DE BEKA SORUNUNA İNANMIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski danışmanı ve Karar gazetesi yazarı Akif Beki, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın beka söylemlerinin AKP içinde tartışmalar yarattığını yazdı. Beki'nin "Halk ‘kin ve düşmanlığa tahrik’ olmuyorsa" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

‘AKP’DE İTİRAZLAR ARTIYOR’

“AK Parti içinden ‘beka’ söylemine itirazlar artıyor. Binali Yıldırım ve Nihat Zeybekçi’den sonra Bülent Arınç da “Beka diye bir sorun yok, nereden çıktı bu” demeye başladı. 

ANAR’ın başındaki İbrahim Uslu, anketlerde de böyle bir sorun tespit edemediklerini söylüyor.Tabanda karşılık bulduğunu görse, üstüne gitmez miydi Zeybekçi? Yaşandığına dair bir emare gözlemlese, ‘beka’ endişesi yaşamadığını ısrarla vurgular mıydı Yıldırım? Sahadaki adaylar, böyle bir damar yakalandığını düşünmüyor. Nabız yoklayan araştırmalar, AK Parti seçmeninin bile buna inandığını doğrulayamıyor. “

Kaynak: Yeniçağ/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ