CHP'li Muharrem İnce, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekilleriyle bir araya geldiği kahvaltıda yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Erdoğan açıklaması sırasında gülmüş ve bu anlar büyük tepki çekmişti. Muharrem İnce'nin açıklaması şöyle oldu:

‘YAZIKLAR OLSUN’

“Sıvasız evlere, anaların yüreğine ateş düşmüş, memleket yangın yeri. Başkomutanım diye caka satan AKP Genel Başkanı 36 saat sonra çıkmış kürsüye gülüyor, daha vahimi o gülerken alkışlar patlıyor. Yazıklar olsun.”

NE OLMUŞTU: Erdoğan Güldü: 'BAKANLAR ALKIŞLADI'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki gün önce İdlib'te verilen şehitlerin ardından ilk kez AKP İstanbul Milletvekilleri ile buluşmasında konuştu. Erdoğan'ın, ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeleri gülümseyerek anlatması tepki çekti.

‘ERDOĞAN GÜLDÜ, BAKANLAR ALKIŞLADI’
Suriye'de rejim unsurlarının saldırısının ardından ilk kez Dolmabahçe'de AKP İstanbul Milletvekilleri ile buluşmasında konuşan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve ABD Başkanı Trump ile yaptığı görüşmeleri anlattı. Erdoğan'ın, Suriye'ye ilişkin Trump'la yaptığı konuşmasının son bölümünü gülerek anlatması ise sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Erdoğan'ın gülmesi sonrasında AKP'li vekiller ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TBMM eski başkanı İsmail Kahraman ve AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da o sözlere güldü ve alkışladı. Erdoğan'ın o sözleri şöyle:

‘GÜLEREK ANLATTIĞI OLAY’
"Dün Sayın Putin'e de söyledim, sizin orada ne işiniz var? Bizim önümüzden çekilin, bizi rejimle baş başa bırakın. Rusya'nın Suriye'de menfaatleri nedir inanın bunu çözebilmiş değiliz. Trump diyor ki 'Burada Putin'in ne isteği var?' Ben de 'Kamışlı'da bir petrol olayı var bunların' dedim. 'Orada petrol var mı' dedi. 'Orada petrol var' dedim. 'Ama Deyrezor kadar yok' dedim."

Erdoğan'ın, Suriye'ye ilişkin Trump'la yaptığı konuşmasının son bölümünü gülerek anlatması ise sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ