Genel
25 Mayıs 2018 ( 4089 görüntülenme )

IMF'den Merkez Bankası Açıklaması!

Türkiye'nin piyasaların baskısı altında bulunduğunu belirten IMF Başkanı Christine Lagarde, "TCMB'nin bağımsız olması önemli" dedi.


IMF Başkanı Christine Lagarde, Türkiye'nin piyasaların baskısı altında bulunduğunu belirterek,  "Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) yöneticilerine işlerini yapma imkânı verilmeli" dedi.

Lagarde, Türkiye'nin piyasaların baskısı altında bulunduğunu, bu baskının temelinde piyasaların Türkiye'nin politikalarında tutarsızlık görmelerinin olduğunu söyledi.

Bloomberg TV'ye yaptığı açıklamada, "Merkez Bankası yöneticilerine işlerini yapma imkanı verilmeli" diyen Lagarde, "TCMB'nin bağımsız olması önemli" dedi.Lagarde, Türkiye'nin gerçekten güçlü temel göstergelere sahip olduğunu da vurguladı.IMF'nin, ABD Doları'nda güçlenmenin gelişmekte olan piyasaları etkileyeceğini söylediğini hatırlatan Lagarde, "Güçlü dolar bazı gelişmekte olan piyasaları istikrarsızlaştıracak"dedi.Global ekonominin şu anda bulunduğu yerden gerçekten memnun olduğunu ifade eden Lagarde, "Global ekonomi şu anda çok daha güçlü bir durumda" diye konuştu.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ