6 Nisan saat 17.00 itibariyle İstanbul’un 15 ilçesindeki tüm sayımlar tamamlanırken, 24 ilçede yeniden sayım işlemleri sürüyor. İstanbul’da oy kullanılan 31 bin 186 sandıktan 16 bin 989’undaki geçersiz oyların sayım işlemi sona ererken; 13 bin 829 sandıkta yeniden sayım devam ediyor.

Şu ana kadar yapılan yeniden sayımlar sonucunda aradaki oy farkı 3042 olarak Binali Yıldırım’ın lehine yazıldı. Yüzde 54,4’ü tamamlanan sayım işlemlerine göre güncel (saat 17.30) YSK sonuçlarında seçimi birinci sırada tamamlayan Ekrem İmamoğlu ile en yakın rakibiyle arasındaki oy farkı 17 bin 978.

ARADA 17.719 OY FARKI VAR

Ekrem İmamoğlu'nun saat 17:15'te sosyal medyadan paylaştığı verilere göre ise geçersiz oyların yüzde 57,5'i sayıldı ve fark 17.719 olarak güncellendi.

İMAMOĞLU BAŞTAN BERİ ÖNDE

Akşam saatlerinde edinilen YSK verilerine göre, İstanbul’da yeniden sayılan oy oranı yaklaşık yüzde 54,4 ve Ekrem İmamoğlu 17.978 oy farkla AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın önünde bulunuyor. Ekrem İmamoğlu’nun Twitter’dan açıkladığı verilere göre ise (17:15) sayılan geçersiz oy oranı yüzde 57 civarında ve İmamoğlu 17.719 oyla önde.

“ENDİŞE EDECEK BİR DURUM YOK”

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, itiraz süreci ve sayım sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yüz defa daha saysalar Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'dır. YSK, İstanbul'u kimin yöneteceğini seçim gecesinden bu yana her gün defalarca kez tescilledi aslında. İlk günden beri söylediğimiz gibi aradaki fark kapanmayacak, endişe edilecek bir durum söz konusu bile değil. Süreci uzatarak bizi yıldıracağını sananlar büyük bir yanılgı içinde. Bizler binlerce üyemizle İstanbul halkının iradesini korumaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Ekrem İmamoğlu Twitter/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ