Ekrem İmamoğlu'nun "Sanatçıymış konuşamazmış, konuşacak. İş insanıymış konuşamazmış, konuşacak. Artık konuşma vakti" çağrısından sonra sanatçı Demet Akbağ Twitter'dan açıklama yaptı. Akbağ'ın açıklamasının ardından sanatçılar İmamoğlu'na destek mesajı vermeye başladı.

İMAMOĞLU: ‘HERKES ŞİMDİ KONUŞACAK’

İstanbul halkının seçtiği başkan Ekrem İmamoğlu, YSK'nın tartışmalı kararının ardından Beylikdüzü'ne yaptığı konuşmada "Bütün herkese çağrım var. Sanatçıymış konuşamazmış, konuşacak. İş insanıymış konuşamazmış, konuşacak. Artık konuşma vakti" demişti. İmamoğlu sözlerini 'Her şey çok güzel olacak" diyerek bitirmişti. Bu sözlerin ardından sanatçı Demet Akbağ, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: “Her şey çok güzel olacak”.

Sanatçı Mehmet Günsür de Twitter'dan "Baharın geri dönüşü yok... o zaman yaz gelecek!" paylaşımı yaptı.

YSK: ‘SEÇİM İPTAL, MAZBATA İPTAL’

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP’nin İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi için yaptığı olağanüstü itiraz başvurusunu kabul edilerek, seçimin iptali ve yenilenmesine karar verdi. Karar 7’ye karşı 4 oyla, oy çokluğuyla alınırken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin 23 Haziran’da tekrarlanması kararlaştırıldı.

BÜYÜKÇEKMECE VE MALTEPE BAŞVURULARI REDDEDİLDİ
YSK, MHP’nin Maltepe, AKP'nin ise Büyükçekmece ilçesinde seçim sonuçlarına yaptığı itirazı da saat 23:00 sıralarında karara bağladı. Bu iki ilçedeki itirazlar ise reddedildi. İki karar da oy birliğiyle yani 11 YSK üyesinin ortak oyuyla reddedildi.

MAZBATANIN İPTALİNE
YSK kısa kararında, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasının iptaline, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminin 23 Haziran 2019'da yapılmasına karar verilmiştir" denildi.

23 HAZİRAN’DA YENİDEN SEÇİM
AKP ve MHP’nin itirazlarını değerlendiren YSK kararını verdi. YSK, İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine hükmetti. İptal kararının YSK Başkanı Sadi Güven’in de ret oyuna rağmen 7’ye karşı 4 oyla alındığı belirtildi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ