Yerel seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarına devam eden İYİ Parti ve CHP'nin ortak İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu iktidarı eleştirerek, "Kibir, kibir, kibir…Bu kadar kibrin bir faydası yok" ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Örnektepe Mahallesi’nde Çatalzeytinliler Derneği’nde Kastamonulular’la buluştu. Belediyenin vatandaşın sahibi olduğu tüm maddi, manevi değerlere sahip çıkan bir kamusal kurum olduğunu vurgulayan İmamoğlu, yerel seçimlerin bir beka sorunu olmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

‘KİMSEYİ BOŞ LAFLARLA ALDATMAYIN, BU BİR YEREL SEÇİM’

”Bizi emanetçi olarak seçeceksiniz. Seçildikten sonra size hizmet edeceğiz. 5 yılın sonunda hizmetlerimizi üzerinden bizi değerlendireceksiniz. Konu, sizin mahallenizin sorunudur. Biz İstanbul’da bunu anlatmaya çalışıyoruz. Kimseyi boş laflarla aldatmayın. Yok efendim beka sorunu, yok efendim memleket şöyle oldu böyle oldu. Memleketin sorunları biter mi? Biz, kocaman bir memleketiz. Bunların yeri ayrı.”

‘KİBİR KİBİR KİBİR, BUNUN KİMSEYE FAYDASI YOK’

”Bence 25-30 sene önce, bu mahallelerde daha mutluydunuz. Kibir, kibir, kibir…Bu kadar kibirin bir faydası yok. Kentsel çözümün birinci cümlesi, ‘Beraber çözeceğiz.’ Siz olmadan yapamayız. Ondan sonra dikey yapıya karşıyız. Kim yaptı bunları? Ben mi yaptım? Devlet vatandaşının ortağı olmaz. Sizi burada en sağlıklı, en doğru biçimde yaşatmak”.

‘DEVLET VATANDAŞIN MALINA ORTAK OLMAZ’

“Kamu, vatandaşın malının ortağı olmaz. Mahalle kültürü korunacak. İstanbul’da yaşayan insanlar yeşil fukarası. Bu şehre en büyük ihanettir. Bakmakla görmek arasındaki fark. Biz, ‘Nasıl yeşil alan yaparız’ diye bakarız, onlar, ‘Buraya ne güzel bina dikilir’ diye bakar. Kiracılara da hak tanıyacağız. ‘Sen de uygun koşullarda ev sahibi olabilirsin.’ diyeceğiz. 100’e yakın mahallenin tamamında millet kan ağlıyor. Biz, bu işi samimiyetle çözeceğiz. Örnek yerler oluşturacağız.”

‘SORUN VARSA ÇÖZÜMÜ DE VARDIR, KİMSE KİMSEYİ UYUTMAYA KALKMASIN’

“ Bu milletin yüreğine su serpeceğiz. Bu iş, zor değil. Yaşadım, yaptım. Biz bunu Beylikdüzü’nde yaptık. Dede, kızı, torunu aynı anda sevindi. 30-40 yıldır çözülemeyen sorunları çözdük. Biz, bu işin günün sonundaki mutluluğunu bilen insanlarız. Bu seçim, İstanbul’un Beyoğlu İlçesi’nin Örnektepe Mahallesi’nde yaşayan insanların mutluluğunu tesis etme, kentsel dönüşümde yuvalarını yapma yarışıdır. Öyle bizi uyutmaya kalkmasınlar. Bu millet zeki, akıllı ve uyanıktır. Böyle boş laflara asla fırsat vermez.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ