Politika
19 Haziran 2019 ( 1853 görüntülenme )

İmamoğlu Canlı Yayında VEKİL BAŞKANI SİLKELEDİ!..

Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, ilk kez çıktığı TRT ekranlarından canlı yayında soruları yanıtladı.

’10 KİŞİ ÇALIŞIYOR YILLIK MASRAFI 100 MİLYON TL’LİK LOJMAN’


Belediyedeki israftan bahseden İmamoğlu, "İBB'nin bir lojmanı var, dedim gidin gösterin, gittik. Koca bir lojman, içi şatafat, vesaire. 60 dönüm arazinin içinde, kullanılmıyor da doğru dürüst. Havuzu var, olimpik yüzme havuzu, bunları geçiyorum, dedim ki burada kaç kişi çalışıyor? 100'e yakın insan çalışıyor. Senelik gideri 100 milyon lira. Ben israfı önleyeceğim. Bu şehrin parasını israfla birlikte çarçur etmeyeceğim" dedi.

‘ASTIKLARI AFİŞİN BEDELİ BİRKAÇ MİLYON TL’

Ayrıca İmamoğlu, İBB'nin halen israf yaptığını belirterek, "Vali Bey şu an vekil orada. Sayın Vali Bey bütün bilboardlara israf yapmadığınıza dair afişleri siz mi astırdınız? Birkaç milyon tutar o" diye konuştu.Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle;

‘BELEDİYENİN İSRAF YAPMADIK DEDİĞİ AFİŞLER SADECE BİRKAÇ MİLYON TL’

“İBB iyi çalışıyor. Hâlâ israf yapıyorlar. İddialarımız var, rakibimizin de var. Vali Bey şu an vekil orada. Sayın Vali Bey bütün bilboardlara israf yapmadığınıza dair afişleri siz mi astırdınız? Birkaç milyon tutar o. İBB çalışanlarına hiçbir sözüm yok. Ama oradaki bir avuç insan işine baksın. Bu ülkenin uzlaşmaya, barışmaya, buluşmaya ihtiyacı var.”

‘GEÇMİŞTE ERDOĞAN İÇİN DE ÇOK ŞEY SÖYLEDİLER AMA ŞİMDİ CUMHURBŞAKANI OLDU’

“ Geçmişte Sayın Cumhurbaşkanı’na muhtar bile olamaz dediler. Bu milletin iradesi onu belediye başkanı da yaptı, Cumhurbaşkanı da. Benimle ilgili kim bilir neler söylenecek biliyorum. Ben seçildikten sonra bunların hepsi unutulacak. Bu saldırılar bizim göreve hazır olduğumuzu hazmedemeyenlerin saldırılarıdır. Ben Sayın Cumhurbaşkanı’nı Beştepe’de ziyaret ettim, keyifli bir sohbet yaptık. Onu İBB’de de ağırlayacağım.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ