Politika
29 Mayıs 2018 ( 1478 görüntülenme )

İLKOKULDA SİLAHLI GÖSTERİ... 'TÜRKİYE AYAKTA'

Adıyaman'ın Besni ilçesinde Şehit Bekir Oruçtutan İlköğretim okulunda 1. Sınıf öğrencilerinin yıl sonu programında öğrencilerin eline silah verildi, temsili savaş gösterisi yapıldı.


RABİA MODELİ

 “Sahip çık, Tek Millet Tek Bayrak Tek Vatan, Bu Halk Direndi, Millet Sizi Unutmayacak” şeklinde yazıların yer aldığı ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin görsellerin bulunduğu panonun önünde yapılan gösteride, öğrenciler, öğretmen ve veliler de birlikte poz verdi.

ÇATIŞMA GÖSTERİSİ

Gösteride, öğrenciler birbirlerine ateş ederken silah sesleri de arka planda yayınlandı. Bazı öğrenciler yere yatarak ölü taklidi yaptı. Ölen öğrenciler siyah örtüyle kefenlenerek yerden kaldırıldı. 

AKIL ALMAZ MİZANSEN

Bazı öğrenciler ise ”Şehit oldu” ve üzerlerine Türk Bayrağı örtüldü. Öğretmenleri de bu dakikalarda öğrencilere eşlik etti. Kız öğrenciler de darbeye karşı direndi ve silahların önünde durdu.

Aynı okulun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda da benzer bir gösteride bulunulmuştu.

VELİLER TEPKİLİ

 Son gösteriden sonra bazı öğrenci velileri “Okul müdürü ve öğretmenlerini kınıyorum. Çocukların eline temsili olsa bile silah verilmemesi lazım. Mustafa Kemal Atatürk’ün Çocuklara Armağan ettiği Bayramı ne hale getirdiniz yazıklar olsun” diyerek duruma tepki gösterdi.

kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ