İlber Ortaylı, sosyal medya hesabından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafıyla yaptığı paylaşımda "Hep arıyoruz onu... Bu eğitim düzeyi ve bu kopuşla daha da aramaya devam edeceğiz” dedi.

Tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.Türkiye Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını paylaşan Ortaylı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” adlı kitabından bir alıntı yaptı.

‘ONU ARIYORUZ’

Ortaylı yaptığı paylaşıma “Atatürk’te mantık, kurmaylığın verdiği coğrafya, tarih merakı, edebi bir zevk ve metin anlayışıyla yan yana gelmiştir. Atatürk birçok özelliğinin yanı sıra bu yönüyle de bu milletin aranan adamıdır. Hep arıyoruz onu... Bu eğitim düzeyi ve bu kopuşla daha da aramaya devam edeceğiz” notunu düştü.
İLBER HOCA AKP’Yİ DE AĞIR ELEŞTİRMİŞTİ: ‘ECDAT YAPIYOR SİZ YIKIYORSUNUZ’

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı, cami avlusundaki kuş suluklarına beton dökülmesini eleştirdi. Osmanlı döneminde özellikle serçe, kumru, güvercin gibi kuşların sıcak yaz günleri su içmesi için cami avlularına yapılan kuş sulukları, günümüzde canlıların yaşam hakkı dikkate alınmadan üzerine çimento dökülmek suretiyle kapatılıyor.

'OSMANLI YAPTI SİZ YIKIYORSUNUZ'

Konuya ünlü tarihçi, akademisyen, yazar İlber Ortaylı tepki gösterdi.Ortaylı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,"Beyazıt Camii bahçesinde bir taş. Ecdad kuşlar su içsin diye yapmış. Biz de su sıçratmasın diye çimento dökmüşüz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ