Genel
30 Aralık 2017 ( 8994 görüntülenme )

İlber Hoca'dan AKP'YE AĞIR ELEŞTİRİ!

Kayseri’de Yeni Ufuklar Derneği tarafından Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde 2017 Türk Kültürüne Hizmet Ödülleri törenine yapıldı. Geceye tarihçi Prof.Dr İlber Ortaylı’nın yanı sıra Yeni Ufuklar Derneği Genel Başkanı Mustafa Argunşah ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlanması ardından gecede 2017 Türk Kültürüne Hizmet ödülleri verildi.

Ödül törenin ardından Prof.Dr. İlber Ortaylı eğitim ve bazı tarihçilerle ilgili değerlendirmeler yaptı. İşte o açıklamalar:

ORTAYLI: 'MİLLİ EĞİTİM ÇOK ZAYIF BİR BAKANLIK!'

Ödül törenin ardından eğitim ve bazı tarihçilerle ilgili değerlendirmeler de yapan tarihçi-yazar Prof.Dr. İlber Ortaylı, "Milli Eğitim, çok zayıf bakanlık ’Bunu çok tenkit ediyorsunuz’ diyen Bakan İsmet Yılmaz’a da söyledim" dedi.

'NE OSMANLI DÖNEMİNDE NE CUMHURİYET'İN İLK YILLARINDA GÖRÜLMEMİŞ DÜZENSİZLİK!'

Ortaylı, sözlerine şöyle devam etti:"Tenkit ettiğim siz değilsiniz’ dedim. Milli Eğitim Bakanlığı; maalesef 60 senedir çöküntü halinde gidiyor. Ne Osmanlı döneminde ne de Cumhuriyet’in ilk yıllarında olmayacak kadar toplum hayatının dışına itilmişlik, öğretmene saygı olayı ortadan kaldırılmış, yöneticilerin maariften anlamadıkları bir müessese haline gelmiş.

'EĞİTİME KATKISI OLMAYAN PARTİLERE OY VERMEYİN!'

Ülkemizde en önemli şey; eğitimdir. Öyle önemlidir ki her şeyin başı da kıçı da maariftir. Siyasi partilere oy verirken size maarif bakımından neler katacağına bakmalısınız. Öğretmenlerin maaşları ne olacak, mesleğin içine uyuşuk insanlar nasıl girmeyecek, nasıl sınavlar hazırlanacak, çocuklar nasıl okutulacak bu konulara ilgili programı olmayan partilere oy vermeyiniz. Çünkü Türk insanının yetişmesini ciddiye almayan bir siyasi heyetin bizim başımızda yeri olamaz. Her şey sadece silahlarla etrafınızda bekleyenler değildir. Türkiye’nin tarihi milli karakterini hedef alan insan doludur etrafımızda."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ