9085 görüntülenme17 Mart 2020
Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı bazı yurtlar, Umre’den dönen vatandaşlar için boşaltıldı. Koronavirüsü taşıma riski bulunan yolcular bu yurtlara yerleştirildi. Ancak, Konya’da yaşanılanlar sosyal medyaya damga vurdu. Bir grup insanın karantinadan kaçmak için polislerle mücadele ettiği görüldü.

TEPKİ VAR: ‘UMRE’YE GİTSİN NE YAZAR’
Umreden getirilen yolculardan biri karantinadan kaçmaya çalışırken polis memurunun yüzüne tükürerek, ‘Ben hastaysam, sende hasta ol’ dedi. İlahiyatçı Cemil Kılıç olaya ilişkin sert eleştirilerde bulunarak polise tüküren umreciye ayetle yanıt verdi. Cemil Kılıç, umreden dönmesinin ardından karantina altına alındığı yurttan kaçarken polise tüküren kişiye tepki gösterdi. Kılıç ‘Sen umreye gitsen ne olur, gitmesen ne olur? Namaz kılsan ne olur kılmasan ne olur’ diyerek tepkisini dile getirdi.

AYETLİ TEPKİ
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıç, Maun Suresi’nden bir ayet paylaştı. Kılıç’ın açıklaması şu şekilde: “Umrecilerden biri polisin yüzüne tükürüp “ben hastaysam sen de ol,” demiş. Sen umreye gitsen ne olur, gitmesen ne olur? Namaz kılsan ne olur kılmasan ne olur. Maun Suresi şöyle uyarıyor: Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki namazlarının şuurunda değildirler.”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ