Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi'nde sonuçlar belli oldu. İl Başkanlığı için mevcut İl Başkanı Buğra Kavuncu ve Kurucu İl Başkanı olan Genel İdare Kurulu üyesi Ersin Beyaz yarışırken, kazanan Kavuncu oldu. Kavuncu, 416 oy alırken, Beyaz ise 254 oy aldı. Kavuncu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

‘UMUT EN SON TERK EDİLEN ŞEYDİR’
“Hepiniz toyumuza hoş geldiniz. Kurulduğu günden bu yana duruşuyla mücadelesiyle Türkiye’ye demokrasi dersi veren İYİ Partimiz bugün önemli bir günün daha yaşıyor. Türk siyaseti, ülkemiz ve milletimizin çok zor günlerden geçtiği bir dönemdeyiz. Adı belli olmayan bir sitemle yönetiliyoruz. Ülkenin tüm kurumları siyasallaştı. Murat Ağırel gibi cesurca yazan gazeteciler bugün hapis tutuluyor. Murat dostumu buradan anıyorum. Bugün cezaevinde inşallah Allah bir an önce bizleri kendisine kavuşturur. Buradan kendisine selam gönderiyorum. Atsız’ın dediği gibi “Ümit en sonra terk edilen şeydir.”

‘CESUR BİR KADININ İŞARET FİŞEĞİ ÜLKEYİ AYDINLATTI’
“Kendisine yönelik her türlü saldırıya göğüs gerdi. Salonumuzun elektriğini kesmişlerdi de cesur bir kadının işaret fişeği ülkeyi aydınlatmıştı. Nasıl günlerden geldiğimizi hatırlayın. Başarının azmi ve kararlılığını Sayın Meral Akşener’den alıyoruz. Omuzlarındaki yüke destek verebilmek için buradayız. İlk günkü heyecanla hep beraber mücadele veriyoruz. Bugün burada karşınızda olma sebebim, bu kutlu yolda yerimi alabilme amacımdır.”

‘MİLLETİMİZİN DESTEĞİYLE DOLA ÇIKTIK’
"İlk defa yerel seçim yaşayacak partimizi en güçlü şekilde temsil ettik. Seçim ittifakında bir araya geldik ve kolları sıvadık. Göreve geliş tarihimin seçimlerin hemen öncesine geldiğine dikkat çekmek isterim. İttifakın olmadığı ilçelerde adaylarımızı tanıttık. Belediye Meclis üyeliğine aday olan arkadaşlarımız da çok güzel işlere imza attı. Milletimizi dinledik, vatandaşa kendimizi anlattık. Biz bütün bunlarla boğuşurken 14 ilçede yapılan başvurular neticesinde kayyum riski ortaya çıktı. Biz bir taraftan sandık güvenliği ile uğraşırken bir yandan bunlarla uğraştık. Nihayetinde siz kıymetli yol arkadaşlarımız ile bugünkü tabloya geldik."

‘BİZ DEVLETİ YÖNETMEYE TALİBİZ’
"Bugün birtakım imkanlardan bahsediliyorsa önce 31 Mart ardından da 23 Haziran seçim zaferlerinden dolayı bunları konuşabildiğimizi herkes hatırlasın. Bütün dava arkadaşlarım ne sandıkları ne de ilçe seçim kurumlarını terk etti. Birlik ve beraberlik olunca neler başarabileceğimizi herkese gösterdik. Bu sürecin kahramanları hepinizsiniz. Bundan sonrası 3-4 yılın planlamasıyla gerçekleştirilecek. Bizler devleti yönetmeye talibiz.”

‘CESUR KADRO’
“Türkiye’nin eski alışkanlıklarını değiştirmenin ve cesur yenilikçi adımların zamanı geldi. Bu yüzden İYİ Parti var. Bundan sonra da bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Buna devam edecek cesur kadroyu da dışarıda aramayın, o kadro burada. Eskinin kötü alışkanlıklarını liyakatsizliğin hala devam edebildiğini görüyoruz. Hala başımıza musallat olan siyasi partiler kanunu var. Türkiye’de siyasi partiler kanunu değişmeden olgunlaşma her anlamda eksik kalacaktır. İYİ Parti’nin iktidarı kişilere ve güce değil, ülkeye ve millete sadakati sağlayacaktır”

‘BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ’
“Çocukları ve gençleri yakalamak mecburiyetindeyiz. Yapmacık tavırlara bürünmek bunun için yeterli değil.Ben bugün inşallah buradan hep beraber el birliği ile mutluluk içerisinde çıkarız. İktidara giden adımları atarız. Ben buradan sonra ilk toplantımızda diğer adayımızın yönetim kurulunda yer alacak arkadaşlarımızı da çağırmak istiyorum. Kavga etmiyoruz. Birlikte yürüyeceğiz. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ