Bayrampaşa’da bulunan Caprice Gold inşaatının önünde toplanan ‘Fadılzedeler’ eylem yaptı. Yaklaşık 9 yıldır tamamlanmayan evlerinin kendilerine teslim edilmesini isteyen Fadıl Akgündüz mağdurları, devlet büyüklerinden yardım istedi. Fadıl Akgündüz'ün ise mahkemede, “İşler bozuk, Türkiye'nin hali belli” diyerek savunma yaptığı belirtildi.

‘BİZ DE KANDIRILDIK BİZ DE ALDATILDIK’

Kamuoyunda “Jet Fadıl” olarak tanınan Fadıl Akgündüz’ün projelerinden Caprice Gold Bayrampaşa’ya yatırım yaparak mağdur olanlar tarafından kurulan Caprice Gold Yatırımcılar Derneği üyeleri, Caprice Gold inşaatı önünde eylem yaptı.

Caprice Gold Bayrampaşa projesine yatırım yaparak mağdur olan ve haklarını geri almak için devlet büyüklerinden yardım isteyen çok sayıda vatandaş eyleme katıldı. “Jet Fadıl’a kandık, jet adalet istiyoruz”, “Tükendik daha kaç yıl bekleyeceğiz”, “Biz de kandırıldık, biz de yanıldık” pankartları aşan mağdurlar sloganlar attı.

MAĞDURLAR KONUŞTU

Mağdur olanlar arasında şehit ve gazi yakınlarının da olduğunu söyleyen mağdur Güler Söğüt, “Bir tezgah kuruyor fakir bir insan limon satıyor. Yasak diye adamı darp ediyorlar. Ekmek parası için yapıyor. Bu adam Türkiye’yi dolandırmış ve buna hiç kimse dokunamıyor onu anlayamıyorum. Şehitlerimiz var, gazilerimiz var burada daire alan. Neden sahip çıkılmıyor onu anlamıyorum” dedi.

DEVLETTEN KAYYUM BEKLENTİSİ

Devletin Fadıl Akgündüz’ün şirketine kayyum atamasını istediğini belirten bir başka mağdur Tahsin Şenol, “2012’de burayı teslim edecekti şu anda 2019 yılı. Biz de devlete diyoruz ki şuraya bir kayyum atayın da bunu bu mağdurlar yapar Allah’ın izniyle. 70-80 milyon TL gibi bir paraya ihtiyaç var. Bu mağdurlar Allah’ın izniyle bunu yapar ama devlet burada müdahale etmesi lazım” diye konuştu.

“10 BİN KİŞİYİZ”

Caprice Gold Mağdurları Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ayhan ise, “10 bin kişiyiz. 10 bin kişinin 5 tane de ailesi olsa en az 50 bin kişi. Yazık günah değil mi bu kadar insana. Adam bir tane simit çalsa yakalıyorlar cezaevine atıyorlar. Bu milleti dolandırdı, dünyayı dolandırdı hiç kimse bir şey yapmıyor. Büyüklerimizden, devlet büyüklerimizden gerçekten bir şeyler yapmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

JET FADIL’DAN SVUNMA: ‘TÜRKİYE’NİN HALİ BELLİ’

Fadıl Akgündüz’ün mahkemede “İşler bozuk, Türkiye’nin hali belli, yapacağız” diyerek savunma yaptığını söyleyen Ayhan, “Başka yerlere yatırım yapıyor. Buraya bir çivi çaktığı yok. Buradaki insanları yerle bir etti kardeşim. Yazık günah yani. Ama alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Başka bir şey demiyorum” ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ