Milli Emlak’ın Ege bölgesindeki arazi ve arsaları, ihale olmadan satışa çıkardığı iddia edildi. Arsaları alanların isimleri ise ‘ticari sır’ olduğu gerekçesi ile açıklanmadı.

KAMU ARAZİLERİ SATILIYOR
Gazeteci Murat Ağırel sosyal medya hesabından Ege bölgesindeki satışlarla ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Buna göre Milli Emlak, Ege bölgesindeki arsalarla ilgili dikkat çeken bir satış gerçekleştirdi. Elde edilen bilgiler ve iddialara göre Milli Emlak’ın Ege bölgesindeki bazı arsa ve arazileri, ihaleye çıkarmadan satışa sunduğu iddia edildi. Söz konusu arsaları alan kişilerin bilgileri ise ‘ticari sır’ olarak açıklanmadı. Kanunlara göre, Mili Emlak’ın kontrolünde olan ve satışa sunulan araziler için ihale yapılması gerekiyor. Ancak Milli Emlak’ın Ege bölgesinde ihale olmadan arsaları satışa çıkarması dikkat çekti.

MURAT AĞIREL ‘KİMLER SATIN ALDI’
Gazeteci Murat Ağırel de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Milli Emlak'taki satışlara dikkat çekti. Ağırel YAPTIĞI PAYLAŞIMDA “İzmir’de bulunan Milli Emlak arsalarından örnek olarak 'İzmir Çeşme Alaçatı’da bedeli 44 Milyon 14.709 metrekare arsa, 28 Milyon’a, Selçuk’ta 241 Milyon bedeli olan 161.223 metrekare arsa 142 Milyon’a, neden ihalesiz satıldı, satın alanlar kimler’ diyerek kamu arazilerinin ihalesiz satışına tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ