Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, HDP’li belediye başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili kamuoyuna çarpıcı açıklamalarda bulundu. AKP’nin bu hamlesinin yanıltıcı olduğunu ileri süren Bulut, işin perde arkasında Suriye olduğunu belirtti. ’Terör örgütünün Suriye uzantısının devlet olmasına onay veriliyor’ diyerek dikkatleri güvenli bölge müzakerelerine çeken, Arslan Bulut’un bugünkü köşesinde yer alan açıklaması şöyle;

‘GÜVENLİ BÖLGE TEZGAHINI ÖRTÜLEMEK İÇİN OYUN OYNANIYOR’


“Şimdi herkes "kayyım" konusunu tartışıyor. Peki "iktidarın "Fırat'ın doğusunda güvenli bölgeyi kabul etmesi" yeterince konuşuluyor mu? Herkes biliyor ki "güvenli bölge" ile ilgili öneri paketini PKK/PYD hazırladı, James Jeffrey üzerinden Ankara'ya gönderdi ve sonunda bu paket üzerinde mutabakata varıldı. İktidar ABD'nin getirdiği PKK/PYD önerileri üzerinde biraz tartışma yaparak, 5 kilometrelik şeridi 30 kilometreye çıkarmaya çalışıyor ama Suriye'nin kuzeyinde PKK/PYD devletine dokunmamayı da kabul etmiş oluyor.”

‘TERÖR ÖRGÜTÜ GÜNEY HUDUDUMUZDA DEVLET OLUYOR’


“Bu durumda, terör örgütü ile bağlantılı olan bir partinin üç belediye başkanını görevden almak, bu arada Irak'ın kuzeyine hava harekâtları düzenlemek ne işe yarıyor?" Dostlar, terörle mücadelede görsün"e yarıyor! "İktidar terörle mücadele ediyor" zannedilmesine yarıyor. Gerçekte ise terör örgütünün Suriye uzantısının devlet olmasına onay veriliyor”

‘’ABD’NİN OYUNU İŞLİYOR’

“Şimdi Ahmet Türk'ü görevden alsanız ne olur, almasanız ne olur? İktidar Ahmet Türk'ü ve diğerlerini görevden almakla, ABD dayatmalarını kabul ettiğini örtmeye çalışıyor; hepsi bu!”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ