Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu ise bugünkü yazısında deprem sonrası artan uçak bileti fiyatlarına dikkat çekti. Deprem öncesi İzmir için 198 TL’ye alınan uçak biletinin deprem sonrası 327 TL’ye çıktığını anlatan Uğuroğlu yazısında; ‘İzmir'e akın akın özel uçakları ile giden bakanlara ve münhasıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na soruyorum; Bu nasıl ticari ahlaksızlık? Bu nasıl fırsatçılık? Bu nasıl vicdansızlık?” ifadelerini kullandı. Orhan Uğuroğlu’nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

‘DEPREMİ ANINDA HABER ALDIK’

"Değerli okurlarım,30 Ekim Cuma saat 15.00'e geliyor merhum Mesut Yılmaz yazımı yetiştirmeye çalışıyordum. Seferihisar'da olan eşim aradı, yazım bitince arayayım diye meşgule aldım. Tekrar arayınca çok heyecanlı çok endişeli bir şekilde, "Deprem oldu, çok büyük 7'den fazladır. Çok korktum ama iyiyim, ev yıkılmadı ama hasar var mı bilmiyorum" dedi. Aman sakın eve girme ben yanına geliyorum dedim, büyük panik yaşadım. Muhabirlere, "İzmir'de deprem" diye bağırdım."

‘DEPREM GÜNÜ BİLET FİYATI 327 TL’

“Az sonra haber siteleri ve haber televizyonları da 6,6 / 6,9 şiddetinde diye Seferihisar depremini duyurmaya başladılar. Sürekli kullandığım Pegasus'un tek uçağı doluydu. THY - Anadolu Jet'in 20.10 İzmir uçağına biletimi aldım. Pegasus biletini yaz boyu 130 - 140 lira hatta bazen da ucuza aldığımdan şaşırmadım desem yalan olur ama bilet parası düşünecek halim yok ki…”

‘EV SAĞLAM HASAR YOK’
“Özdere'de oturan Mehmet Fidan kardeşim sağ olsun havaalanında karşıladı ve "İzmir'den yazlıklara müthiş akın var" dedi. Fırın ve marketlerde ekmek kalmamıştı. O gece sabaha kadar uyuyamadık ve haber kanallarını izledik. Ağırlıklı olarak subaylar tarafından kurulan 169 ev bulunan Haritacılar Sahil Sitesi'ndeki evimizi 1987 yılında almıştık ki, Allah'a şükür sitedeki evlerde en ufak bir hasar olmadı. Haritacılar Yapı Kooperatifi kurucuları öyle sağlam evler yapmışlar ki, "Deprem öldürmez, bina öldürür" sözünün ne kadar gerçek olduğunu yaşayarak öğrendik ve dua ettik: Mekanları Cennet ruhları şad olsun…”

‘DEPREMDE FİYAT 327, NORMAL FİYAT 198 TL, BU NASIL VİCDANSIZLIK’
“Değerli okurlarım, Dün sosyal medyadan bir Tweet gördüm ki Anadolu Jet'in bu fiyatını, "Deprem fırsatçılığı" diye eleştiriyor. Anadolu Jet'in normal bilet fiyatı bakın neymiş: Tam 129 lira kazık… Yazık çok yazık…İzmir'e akın akın özel uçakları ile giden bakanlara ve münhasıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na soruyorum;
- Bu nasıl ticari ahlaksızlık?
- Bu nasıl fırsatçılık?
- Bu nasıl vicdansızlık?”

Kaynak: Orhan Uğuroğlu- Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ