14200 görüntülenme 17 Mart 2020
Barış Yarkadaş, Halk TV'de ABD'nin kullandığı koronavirüs test kitlerinin Türkiye'de üretildiğini, Sağlık Bakanlığı'nın ise bu firmadan alım yapmadığını açıkladı.

‘ABD ALIYOR, SAĞLIK BAKANLIĞI ALMIYOR’
Halk TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programının konukları Doktor Serdar Savaş, gazeteciler İsmail Saymaz, Elfin Tataroğlu ve Barış Yarkadaş'dı. Programda CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Türkiye'de Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde bir firmanın koronavirüs test kitini ürettiğini, bu kitin başta Amerika olmak üzere tüm dünyaya ihraç edildiğini Sağlık Bakanlığı'nın ise koronavirüs kitini bu firmadan almadığını açıkladı. Barış Yarkadaş'ın koronavirüs tartışmalarıyla gündem olacak açıklamaları şöyle:

‘GÜNEY KORE'DE GÜNDE 18 BİN TEST, TÜRKİYE'DE TOPLAM 9000 TEST’

"Güney Kore'de günde 18 bin test yapılıyor. Türkiye'de ise Bilim Kurulu Başkanı Savaş Bey'in söylediğine göre şu ana kadar 9000 test yapılmış. Bu ne demektir? Siz ne kadar çok test yaparsanız vakayı da o kadar çok çabuk yakalarsınız ve gerçek durumu görürsünüz.

TÜM ÜLKELER GEBZE'DE ÜRETİLEN TEST KİTİNİ ALIYOR
“Sağlık Bakanına (Fahrettin Koca) buradan çağrı yapalım; Sağlık Bakanını doğru yaptığı işlere doğru dedik. Şu anda Sağlık Bakanlığı bürokrasiye boğulmuş, eli ayağı bağlanmış durumda. Başta ABD olmak üzere dünyadaki tüm ülkelerin Gebze'de üretilen bu test kitlerini almasına rağmen, Sağlık Bakanlığı'nın hala bu firma ile görüşme yapıp bu testleri almaması da ilginç.”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ