Telefon fiyatlarına yapılan düzenleme ile ÖTV'ye yüzde 20 ila 50 arasında zam yapılırken benzeri bir zam da sigara fiyatları için yapıldı. Ekonomideki kötü tablo ve dövizdeki hareketlilik vatandaşın belini bükmüşken, telefon ve sigara fiyatlarına gelen zam da tepkilere neden oldu.

Öyle ki, o tepkilerden biri de İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'tan geldi. Zamların devam edeceğini belirten Yokuş, "Hükümet iğneden ipliğe zam yapacak" ifadelerini kullandı. Tepkisini Twitter'dan dile getiren Yokuş'un açıklamaları şöyle:

‘İĞNEDEN İPLİĞE ZAM’
"Cep telefonlarının özel tüketim vergisi % 20 'den fazla ( ÖTV) artırıldı . Hükümet yakın bir gelecekte iğneden ipliğe zam yapacak . Başka Bir seçeneği de yok . Ekonomi tepe taklak gidiyor"

Cep telefonlarına BÜYÜK VERGİ!.. Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle cep telefonlarındaki ÖTV oranında değişikliğe gidildi. Tüm telefonlarda yüzde 25 olan ÖTV oranı, yüzde 40 ila yüzde 50'ye çıkarıldı.

Vergi geldi!.. YENİ FİYAT YOLDA!..
Sigarada yılbaşında sıfırlanan asgari maktu vergi oranı paket başına 5.36 lira olarak geri geldi. Yapılan düzenleme ile 7.5 liraya satılan en ucuz sigaralar 8 liraya çıkmak zorunda kalacak. Sıfırlanmadan önceki maktu vergi 5.6 liraydı. Yeni asgari maktu vergi ile 7.5 liraya satılan en ucuz sigaralar 8 liraya çıkmak zorunda kalacak. Veya firmalar 50 kuruşu ceplerinden karşılayacak. Pazarın yüzde 50'sinin 7.5 liraya satılan ucuz sigaradan oluştuğu hesaplanıyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ