CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın MİT’te çalışan görevliler tarafından bozulmaya çalışıldığını iddia etti. Ayrıca kendisi, eşi ve çocuklarının telefonlarının da istihbarat yetkileri tarafından usulsüzce dinlendiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, 'Millet İttifakı'nın Milli İstihbarat Teşkilatı'nda (MİT) çalışan görevliler tarafından bozulmaya çalışıldığına işaret etti. CHP lideri ayrıca kendisi, eşi ve çocuklarının telefonlarının da halihazırda istihbarat yetkileri tarafından usulsüzce dinlendiğini söyledi.

‘İTTİFAKIMIZI BOZMAK İÇİN GÖREVLENDİRİLDİLER’

TV5'e konuşan Kılıçdaroğlu 'Millet İttifakı'nı bozmak için özel çabalar harcandığını gayet iyi biliyoruz. Devletin bazı unsurlarının bu ittifakı bozmak üzere belli kişi tarafından yetkilendirildiğini ve görevlendirildiğini de biliyoruz" dedi. Düşünme Vakti programında Suat Toktaş ve Mustafa Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan CHP lideri, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın 'Millet İttifakı'ndan rahatsızlık duyduğunu da ifade ederek şöyle konuştu:

‘TELEFONLARIMIZ DİNLENİYOR’

"Her devletin kendi istihbarat örgütleri vardır ve bu istihbarat örgütleri devletin, ülkenin menfaatleri için çaba harcarlar. Bunun için yemin etmişlerdir. Bunun için çaba harcarlar. Burada da devletin çıkarlarını değil de, bir siyasal partinin çıkarlarına dönük bir çaba olursa, işte orada farklı bir şey çıkar ortaya. İstihbarat bizi dinleyebilir ben ülkenin aleyhine bir şey yaparsam... Rahmetli Ecevit'in de telefonları dinlendi, benim, eşimin, çocuklarımın telefonları hala dinleniyor...”

‘BUNLAR NORMAL DEĞİL’
“Bunlar normal değil. Ben dinlendiğimi gayet iyi biliyorum efendim. Dinleniyorum. Bilgiye dayalı söylüyorum. Bunları bilmez olur muyum? Telefonlarımız dinleniyor. Şimdi o dediğim 'sadakat' devreye giriyor. Ülkenin çıkarlarına göre değil bir partinin çıkarlarına yönelik bir hareket tarzı çıkıyor ortaya. Bir partinin çıkarlarına göre. Yani ben iktidarım, iktidardan gitmemek için neleri yapabilirim, bu arayış içindeler...”

‘AMAÇLARI İTTİFAKI BOZABİLMEK’

“Devletin belli kurumları içerisinde beli insanlar seçiliyor, sizin göreviniz "Millet İttifakı'nı bozacaksınız" deniyor. Bu kadar basit. Onlar da "Emredersiniz" diyorlar. İstihbaratçıların isimlerini biliyorum ama sorumluluğum gereği söylemem...Bu sadece benim bildiğim bir gerçek değil. Bunu pek çok insan biliyor. Diğer partilerden insanlar, bu olayı takip eden insanlar bunları gayet iyi biliyor..”

DAHA ÖNCE DE AÇIKLAMIŞTI

Kılıçdaroğlu, Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya 3 Ekim 2019'da verdiği söyleşide "'Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin ittifakını bozmaya yönelik bir Saray hareketi bu. Çünkü Saray ittifakın bir şekilde bozulmasını istiyor. Araya pek çok kişiyi koyuyorlar. Kişi derken, derin devletin, daha doğrusu; ne denir bilmiyorum ki, istihbarat elemanları dahil olmak üzere pek çok kişi devreye konulup, ‘Millet İttifakı'nı nasıl bozarız arayışı içindeler" demişti. CHP lideri ayrıca 12 Ekim 2019'de Karar gazetesine verdiği söyleşide söz konusu kişilerin isimlerini bildiklerini aktarmıştı.

Kaynak: Günboyugazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ