AKP'nin eski bakanlarından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Türkiye’nin Suriye’de birlikte hareket ettiği Özgür Suriye Ordusu mensuplarına 6 ay Libya’da kalmaları halinde vatandaşlık ve 2 bin dolar maaş verileceğini iddia etti.

‘BİN 500 DOLAR MAAŞ VE VATANDAŞLIK’


RegThink ve The Foreign Policy gibi düşünce kuruluşlarında Suriye üzerine araştırmalar yapan Elizabeth Tsurkov konuyu ilk gündeme getiren isim. Tsurkov, Türkiye Cumhuriyeti yeni kimliği ile birlikte üzerinde Arapça bir notun yer aldığı fotoğraf paylaştı. Türkiye’nin Suriye’de desteklediği ÖSO mensuplarına 6 ay Libya’da kalma şartıyla vatandaşlık ve bin 500 dolar maaş vereceğini iddia etti.

‘BU NASIL STRATEJİ’
Tsurkov, Semerkat Tugayı’ndan Libya’ya gidecek bir isimle görüştüğünü ve Türkiye’nin teklifinin memnuniyetle karşılandığını aktardı. İddialara göre ÖSO mensupları Suriye’de 50 dolar ile geçinmeye çalışıyor, Türkiye’nin Libya’ya gitmeleri halinde vereceği maaş ise bin 500 dolar olduğu söyleniyor. Tsurkov’un aktardıklarını yorumlayan CHP Konya Milletvekili Şener, “Ruh hastalarına vatandaşlık ve bol para. Müthiş bir strateji” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Günboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ