İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'ya açıklamalarda bulundu. Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Kanal İstanbul’a karşı çıktığı için devlete karşı çıkmaktan soruşturma açıldığını, soruşturmanın özelliğinin ise devletin projesine karşı çıktığı için bölücülük yapmakla suçlanmak olduğunu belirtti.

‘AKŞENER’İN AÇIKLAMASI DOĞRU’
İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in bugün FOX TV’de yaptığı, İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında açılan Kanal İstanbul soruşturması açıklaması doğrudur" diye yazdı. Ekrem İmamoğlu'na açılan soruşturmanın gerekçesini açıkladı.

‘KANAL İSTANBUL PROJESİNE KARŞI ÇIKMAK SUÇMUŞ’

HALK TV'de yayınlanan Savaş Kerimoğlu ile Günaydın Türkiye'ye konuya ilişkin mesaj gönderen İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, incelemeye ilişkin "İnceleme gerekçesi olarak 'Devlet Projesine karşı çıkmak idari anlamda bölücülüktür' gösterildi" dedi. Ongun, sözlerine şunları ekledi:

‘YA KANAL YA İSTANBUL AFİŞİ’
"T.C. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği tarafından Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında 'Ya Kanal Ya İstanbul', 'Kanal İstanbul’a Kimin İhtiyacı Var' afişleri ile ilgili olarak inceleme başlatıldığı tebliğ edilmiştir. Bu inceleme kapsamında afişlerin Anayasa'nın 104., 123. ve 127. maddelerinde belirtilen 'İdarenin bütünlüğü ilkesine ve devlet politikasına kamu kaynağı kullanılarak muhalefet edilmesinin mümkün olmadığı' iddialarıyla yazılı ifadesinin 7 gün içinde verilmesi istenilmiştir."

Bilindiği üzere, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'ya "Ekrem İmamoğlu'na Kanal İstanbul'a karşı çıktığı için soruşturma açıldı" demişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ