422 görüntülenme27 Aralık 2018
Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara'ya gelişinin 99. yıl dönümüne özel klip hazırlandı.

HOŞGELDİN

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Twitter ve Instagram hesaplarından paylaştığı klipte, seğmenlerle Atatürk’ün Ankara Garı ve ilk Meclis önündeki görüntülerine yer veriliyor. Seğmenlerle özdeşleşen “Hüdayda” türküsünün kullanıldığı klip “Hoşgeldin” ifadesiyle sona eriyor.

Ankara'yı inlettiler... 'NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE'

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 99'uncu yıl dönümü nedeniyle, Kara Harp Okulu ve Anıtkabir arasında 'Atatürk Garnizon Koşusu' düzenlendi. Mustafa Kemal Atatürk'ün 27 Aralık 1919 tarihinde Ankara'ya gelişinin yıl dönümü, kentte düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk tören, Ankara Valiliği tarafından Anıtkabir'de düzenlendi. Ankara Valisi Vasip Şahin ve beraberindeki heyet, Atatürk mozolesine çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı'nı okudu.

‘NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE’

Daha sonra ise Kara Harp Okulu koordinatörlüğünde 'Atatürk Garnizon Koşusu' düzenlendi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen koşuya, garnizondaki subay ve astsubayların yanı sıra Kara Harp Okulu öğrencileri katıldı. Kara Harp Okulu'ndan başlayan koşu, Kara Kuvvetleri Kavşağı, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Akdeniz Caddesi, Gençlik Caddesi, Anıtkabir Tandoğan Girişi güzergahında yapıldı.

Ellerinde dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıyan askerler, 'Her şey vatan için' ve 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganları attı. Evlerinden koşuyu izleyen vatandaşlar, askerleri alkışlayarak cep telefonları ile görüntüledi. Yaklaşık 30 dakika süren koşu, Anıtkabir önünde son buldu.

Kaynak: DHA/AA/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ