Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2519 görüntülenme )

Hizbullah Meydan Okudu

Haber Merkezi Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, genel seferberlik ilan edebileceklerini belirterek, “Ya savaşacağız, ya öleceğiz” dedi.
 Nasrallah, "Direniş Gazileri Günü" dolayısıyla düzenlenen törene telekonferans uygulamasıyla katılan ve kalabalık bir topluluğa hitap etti.
 
Hizbullah lideri, Suriye'de mücadele etmemeleri halinde savaşın Lübnan'a sıçrayacağına işaret ederek, "Halep, Humus ve Şam'da savaşmasaydık, Baalbek, ElHermel, ElGaziyye, Sayda, Sur, EnNebatiyye ve Lübnan'ın diğer kentleri ile köylerinde savaşmak zorunda kalırdık” dedi.
 
Nasrallah, örgüte yakın ElAhbar ve EsSefir gazetelerinde yer alan konuşmasında, durumlarının eskiye göre daha iyi olduğunu belirterek, "Ya savaşacağız, ya öleceğiz. Biz savaşacağız. İsteyen istesin, istemeyen istemesin" diye konuştu.
 
"Savaşanların yarısının hayatını kaybetmesi halinde bile kalanların onur, izzet ve şerefiyle yaşamasının kendileri için daha iyi bir seçenek olduğunu" söyleyen Nasrallah, sözlerine söyle devam etti:
 
" Hiç kimseden korkmadan dikkatlice her yerde savaşacağız. Tercihimizi beğenmeyen, kendine uygun gördüğü şeyi yapsın. Mücadeledeki başarıların küçümsenmesini önemsemiyoruz. Tüm kentler düşse de bu azmimizi zayıflatmaz. Motivasyonumuz yüksek, psikolojimiz güçlü olmalı. Gelecek dönemde seferberlik ilan edebiliriz."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ