Genel
08 Ocak 2020 ( 1793 görüntülenme )

'Sabah'tan Sabah'a Salvo'

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşe yazısında kendi gazetesini çok sert sözlerle eleştirdi.


Yazarı olduğu Sabah gazetesini sert sözlerle eleştiren Hıncal Uluç, "Devlet sanata milyonlar ayırırsa 'Müjde', belediye aynı işi yaparsa, 'Parayı çöpe atma' başlığıyla habercilik yapıyoruz" ifadelerini kullandı.  Uluç'un yazısından öne çıkan kısımlar şöyle:

'EN ÇOK ONLAR OKUNUYOR ÇÜNKÜ TARAFSIZ HABER YAPIYORLAR'

 Bakın dünyanın en ünlü gazetesi The New York Times, hem de nasıl şiddetli bir Trump muhalifi.. Ama Trumpçıların elinden bile düşmüyor.. Niçin?. Çünkü adamlar gazete çıkarıyorlar.. Haberleri tarafsız.. Yorumları insanı üzerinde düşünmeye sevk eden analizler üzerine kurulu.. Bir sövgüler dizisi değil, bir fikir okuyorsunuz.. "

'BU NASIL HABERCİLİK'

Peki biz ne yapıyoruz?. İğneyi kendimize batırarak başlıyorum.. Çıktığı günden beri yazdığım, 30 yıldır da kadrolu yazarı olduğum ve çok sevdiğim, bu sebeple de, en çok kızdığım gazetem Sabah'tan.. Bu sabah kendi köşemin olduğu sayfayı açtım ki, sol köşede manşet..

'YAPTIĞI HABERİN FARKINDA DEĞİL'

'İBB, sanatçı ve danışmanlara 48 milyon TL dağıtacak./ İstanbullular'a hizmet için harcanması gereken milyonlarca lirayı sanatçılara dağıtacak CHP'li yönetim, konserler için 50 milyon lira bütçe ayırdı.' Sanata ve kültüre hizmet "İstanbullulara değil de uzaylılara mı acaba" dedim ve Barış Savaş imzalı haberi(!) okudum."

'BUNU TOPBAŞ BAŞLATTI'

"Sevgili Barış, üzülerek söylüyorum, yazdığı haberin farkında değil.. Yapılan iş, yıllardan beri İstanbul'da uygulanan bir formalite.. Sistemi Ekrem İmamoğlu icat etmedi Barış.. Kucağında buldu. Ondan evvelki Başkan Kadir Topbaş, 17 yıl, CRR'nin programlarının bütçesini, bu "İhale" sistemi ile sağladı."

'O ZAMAN GİT AKP'YE 17 YILIN HESABINI SOR!'

"CHP'li belediye iddia ettiğin gibi "İstanbullulara hizmet için harcanması gereken 50 milyon lirayı, sanatçılara verdiyse, Belediyeye git, Topbaş'lı 17 yılın hesabını iste ve AK Parti, sanata kaç milyar lira harcamış öğren.. Ben konu işin Kültür Sanat yanı olunca Topbaş'la hep iftihar ettim.

Gazete ayni gazete.. Devlet sanata milyonlar ayırırsa 'Müjde', Belediye ayni işi yaparsa, 'Parayı çöpe atma' diyoruz.. Çünkü politikayı sanata ve magazine kadar soktuk.."

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ