17481 görüntülenme 16 Şubat 2021
Sabah yazarı Hilal Kaplan, "Osman Öcalan'ın TRT'nin herhangi bir kanalına çıkması bence yanlıştı, neden çıkarıldığını da hala anlamış değilim" dedi.

‘ÖCALAN TRT’DE BENCE YANLIŞTI AMA...’
Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, 'Osman Öcalan vs. Kılıçdaroğlu' başlığıyla yayımlanan yazısında sözlerine "En son diyeceğimi baştan söyleyeyim: Osman Öcalan'ın TRT'nin herhangi bir kanalına çıkması bence yanlıştı, neden çıkarıldığını da hala anlamış değilim" diye başladı.

'ÖCALAN ÖRGÜTTEN AYRILDI'

Kaplan, devamında "Ancak PKK tarafından iki kez hapsedilmiş, 17 yıl önce örgütten ayrılmış ve Öcalan'ın kardeşi olmasından aldığı güçle PKK içinde ayrılık oluşturma potansiyeline sahip birisi ile devletin bazı organlarının neden irtibat kurduğunu anlayabilirim" düşüncesini dile getirdi.

‘ÖCALAN PKK MUHALEFETİ YAPIYOR’

"Ayrıca söz konusu terörist eskisinin bile ana muhalefetin yapamadığı PKK muhalefetini devletin Kürtçe yayın yapan kanalında yaptığını da hatırlatmak isterim" görüşünü savundu.

SARIZEYBEK 'OSMAN ÖCALAN 74 ŞEHİDİMİZİN KATİLİ'
İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Emekli Albay Erdal Sarızeybek Osman Öcalan'ın 74 askerimizin katili olduğunu yıllar önce Show Tv'de açıklamıştı.

Kaynak:Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ