2355 görüntülenme 14 Temmuz 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, " Türkiye’de devletin sahibinin de istiklal ve istikbalimizin teminatının da milletimiz olduğunu 15 Temmuz’da bir kez daha gördük. Tankların koruması altında, o gece belediye başkanının evine giden bir ana muhalefet başkanı vardı." Diyerek Kılıçdaroğlu’nu hedef gösterdi. Erdoğan, şunları söyledi:

‘BİZ HAVADAYKEN O KAHVESİNİ YUDUMLUYORDU’
* Türkiye’de devletin sahibinin de istiklal ve istikbalimizin teminatının da milletimiz olduğunu 15 Temmuz’da bir kez daha gördük. Tankların koruması altında, o gece belediye başkanının evine giden bir ana muhalefet başkanı vardı. Orada kahvesini yudumlarken, Atatürk Havalimanı’nda neler oluyor onu izleyen bir ana muhalefet başkanı vardı. Kendisine ‘tankların arasından nasıl gittiniz’ deyince ‘haberim olsaydı ben de gelirdim’ diye cevaplayacak kadar seviye kaybı yaşayan ana muhalefet lideri.”

15 TEMMUZ RESMİ TATİL
* 15 Temmuz’u resmi anma günü olarak ilan etmiştir. Ülkemizin her yanındaki etkinliklerle 15 Temmuz’u unutmama ve unutturmama sözümüzü yerine getireceğiz. Kabine toplantımızda yaptığımız istişarelerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını da diliyorum.”

ERDOĞAN ‘MİLLETE VERİLECEK BİR HESABIMIZ VAR’ DEMİŞTİ
Öte yanda 15 Temmuz darbe girişiminin hemen sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Millete verilecek bir hesabımız var’ demişti. Ardında da eklemişti;

‘BİZİ AFFEDİN’
“Her şeye rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içerisindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ