9318 görüntülenme 17 Ocak 2022
Akaryakıt fiyatlarına gelen peş peşe zamlar vatandaşı tüketti. Akaryakıt zamlarına tepki gösteren vatandaşlar sosyal medya platformu Tiktok'ta akaryakıt fiyatları ile dalga geçmeye başladı.

ÇARŞAMBA GÜNÜ YENİ ZAM YOLDA
Son olarak 8 Ocak'ta akaryakıtta benzin fiyatına 63 kuruş, motorin fiyatına 94 kuruş ardından da LPG fiyatına 29 kuruş zam gelmişti. Bu zamlarla birlikte 13 TL'yi geçen akaryakıt fiyatları vatandaşın sabrını taşırdı. Çarşamba günü de akaryakıt ürünlerinden motorinin litre fiyatına 40 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

AKARYAKIT ERDOĞAN
Akaryakıta gelen zamlar tüm vatandaşların tepkisi çekerken zamlara sosyal medya platformlarında da tepki gösteriliyor. Tiktok'ta paylaşılan bir videoda artan akaryakıt fiyatlarını işaret eden akaryakıt çalışanları "Erdoğan, Erdoğan, Erdoğan" Diyerek görüntüler paylaşıldı.

ALIŞTIRMALI ZAM
Öte yanda KRT'den Olcay Aydilek'in haberine göre, akaryakıt zamları dur durak bilmiyor. Çarşamba günü motorine yine zam gelmesi bekleniyor. Brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatındaki artış, akaryakıtta zammı tetiklerken Çarşamba günü motorine 40 kuruş zam gelmesi bekleniyor.Bu zamla birlikte motorinin litresi tüm zamanların rekorunu kıracak ve 14 TL 20 kuruşu aşacak.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ