Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, amatör spor kulübü temsilcileriyle bir araya geldi. Sabah Gazetesi'nin diplomasının şaibeli olduğunu iddia eden haberine cevap veren İmamoğlu, 'Ne yapacaklarını şaşırdılar. Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili' dedi.

Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimlerine 2 gün kala seçim maratonuna devam ediyor. İmamoğlu, Cuma mesaisine Şişli’de bulunan bir otelde “Amatör Spor Kulüpleri” toplantısı düzenleyerek başladı. Sözlerine 23 Haziran seçimleriyle ilgili konuşarak başlayan İmamoğlu, şöyle devam etti;

‘BU BİR HAK MÜCADELESİDİR’

İmamoğlu'nun elinden alınan hak, millete ait bir haktır. Alınan İmamoğlu'nun seçilme hakkı değildir. Alınan bu şehirde yaşayan 16 milyonun seçme hakkıdır. Bu nedenle 23 Haziran seçimleri asla ve asla Binali Yıldırım – Ekrem İmamoğlu mücadelesi değildir. 23 Haziran seçimleri kendi nefsinin peşine düşenlerle, milletinin hakkını arayanların mücadelesidir.

‘DİPLOMAMLA İLGİ HABER YAPMIŞLAR AMA OLAN DİPLOMAMLA İLGİLİ’

“ Bu mücadelede Ekrem İmamoğlu'nun yanında olmak demek; doğrunun, adaletin, hakkın ve haklının yanında olmak demektir. Bu mücadele Ekrem İmamoğlu'nu desteklemek demek, bu ülkede demokrasiyi, kardeşliği, barışı ve milletçe kucaklaşmayı desteklemek demektir. Bu mücadele Ekrem İmamoğlu'nun yanında saf tutmak demek, insana saygının ve kente özenin yanında saf tutmak demektir. Bugün bazı medya kuruluşlarında üniversite diplomamla ilgili haberler yapılmış. Ama olan diplomamla ilgili haber yapmışlar” sözlerini kaydetti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ