Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı operasyon, terör sevicilerini çılgına çevirdi. Operasyonun başlaması sonrası açıklama yapan HDP, operasyonu "işgal" olarak nitelendirdi.

HDP: BU BİR İŞGAL’

Terör örgütü YPG'nin işgali altında bulunan Suriye'nin kuzeyine yönelik büyük bir operasyon başladı. Bölgede barış ve huzur ortamının sağlanması için başlatılan Barış Pınarı Harekatı, HDP'de rahatsızlığa neden oldu. HDP, Barış Pınarı Harekatı'nı "işgal" olarak nitelendirdi.

HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Kardeşlik içerisinde yaşadığı bir bölgeye işgal girişimi başladı." ifadeleri kullanıldı.


HDP, AKP VE MHP İNCİRLİK ÖNERGESİNE RET OYU VERDİ


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İncirlik Üssü'nün faaliyetlerinin incelenmesi için verilen Meclis Araştırma Önergesinin reddedilmesine tepki gösterdi.

AKP MHP HDP ÖNERGEYE RET

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Twitter hesabından, İncirlik Üssü'nün faaliyetlerinin incelemesi, terör örgütlerine lojistik ve mühimmat desteğinin tespit edilmesi amacıyla Meclis'e verilen araştırma önergesinin MHP ve AKP'nin, HDP ile beraber ret oyu verdiğini duyurdu.Tanal, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘İNCİRLİK ÖNERGESİ REDDEDİLDİ’

""İncirlik Üssünün faaliyetlerinin incelemesi, varsa İncirlik üssü üzerinde terör Örgütlerine lojistik ve mühimmat desteğinin tespit edilmesi amacıyla Meclis Araştırma Önergesinin oylamasına AKP Milletvekilleri Meclis’e gelmedikleri için karar yeter sayısı istedi ki ;Meclis kapansın"Tanal son mesajında, "Ak Parti+ MHP +HDP oyları ile reddedildi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ