Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2461 görüntülenme )

HDP'nin 1 Kasım'da barajı aşması bakınız neye bağlıymış!

Bizi terörle yıldırmak istiyorlar...
  Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Dış İlişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami, Kürt sorununun barışçıl yollarla  çözülmesi gerektiğini ifade ederek, “PKK HDP’nin siyasi çalışmasına izin vermeli” dedi.
 
AK Parti, 5. Olağan Büyük Kongresi’ne  Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi partileri davet etmişti. Kongreye katılan KDP heyeti, önce Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP), ardından Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) ziyaret etmişti.
 
Rûdaw’a konuşan KDP Dış İlişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami, HDP  ve CHP ziyaretlerinin ardından bugün de AK Parti ile görüşeceklerini söyledi.
 
Görüşmelerde, Türkiye’nin içinde bulunduğu çatışma ortamını değerlendirdiklerini söyleyen Hemin Hawrami, “Bir an önce çatışmasızlık ortamına geçmeleri için partilere görüşlerimizi ilettik” dedi.
 
Hawrami, CHP heyetiyle yaptıkları toplantıya Türkiye Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu’nun da katıldığını belirterek şöyle devam etti:
 
“Sayın Sinirlioğlu, Türkiye ile Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkinin daha da ilerlemesini ve Türk Devleti’nin hiç bir zaman Kürtler’e düşmanlık beslemediğini söyledi.”
 
Hawrami, şu an ki çatışma ortamının PKK lideri Abdullah Öcalan’ın 2013 Newroz’unda yaptığı çağrıya ters düştüğünü ve iki tarafında diyalog masasına geri dönmeleri gerektiğini belirtti.
 
Kürt sorununun barışçıl yöntemlerle çözülmesini umut ettiklerini söyleyen Hawrami, “ PKK HDP’nin siyasi çalışmalarına fırsat vermeli” ifadesini kullandı.
 
1 Kasım’da Türkiye’de yapılacak genel seçime de değinen Hemin Hawrami, “Taraflar seçimden önce ateşkes yaparsa,büyük ihtimalle HDP büyük bir oyla barajı geçer” dedi(Rudav).

Görülen o ki, seçim öncesinde AKP-PKK anlaşacak, belki adaylarını da birlikte seçebilirler...

Peki ya şehitlerimiz ne olacak?

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ