İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin verdiği Ayasofya'nın toplu ibadete açılmasına ilişkin araştırma önergesinin, AKP tarafından reddedilmesinin ardından sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

HAYIRDIR SAYIN ERDOĞAN
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin verdiği Ayasofya'nın toplu ibadete açılmasına ilişkin araştırma önergesinin, AKP tarafından reddedilmesinin ardından sosyal medyadan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Hayırdır Sayın Recep Tayyip Erdoğan?" dedi.

AKP ÖNERGEYİ REDDETTİ
İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'nun Ayasofya'nın toplu ibadete açılmasına ilişkin olarak bugün verdiği araştırma önergesi, AKP tarafından reddedildi. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise "Mesele araştırmanın ötesine geçmiştir; dolayısıyla, burada bir araştırmayla araştırılacak bir noktada değiliz, araştırmanın daha ötesindeyiz. Artık, karardan sonra gerekli adımlar atılacaktır; dolayısıyla Meclisi, araştırmadan ziyade o anlamda atılacak olan adımlarla çalışma noktasında davet edeceğiz. Bu anlamda İyi Parti'nin verdiği grup önerisine 'Hayır' oyu vereceğiz ve İnşallah Temmuz ayı içerisinde de gerekli adımlar atılacaktır" ifadesini kullandı.

AKP NEYİ BEKLİYOR
İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu "Ayasofya Fethi'in kılıç artığıdır. Danıştay'ın neden kararı bekleniyor. O mu fethetti?" dedi. Önergenin reddedilmesinin ardından Twitter hesabından İyi Parti'nin açıklamasını paylaşan Akşener, Erdoğan'ı etiketleyerek, Hayırdır Sayın @RTErdogan #İyilerMaskeyiDüşürdü" yazdı.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ