18416 görüntülenme16 Mart 2017
Muharrem İnce: ‘Hayır’ diyenlere terörist diyen terbiyesizdir

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, referandum çalışmaları kapsamında Keşan İlçesi’nin ardından Edirne’de halka seslendi. Trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi’nde konuşan Muharrem İnce, referandum maddelerini anlatarak AKP hükümetini eleştirdi.

İnce, hükümetin yani anayasa maddelerine güvenmediği için Almanya ve Hollanda ile kavga ettiğini öne sürerek sözlerini şöyle tamamladı:
“Evet diyenler kimler, bakın Kuran-ı Kerim'in, kutsal kitabımızın ilk emri nedir Oku. İstiklal marşımızın ilk sözcüğü nedir Korkma. İlkeniz bu olsun ‘oku ve korkma'. Neyi okuyacaksın, önce 18 maddeyi oku. 

Buraya evet dersek terör bitecekmiş, ekonomi düzelecekmiş. Ben 50 kere okudum hiçbir maddede ekonomi ve terörden bahsetmiyor. Hangi madde ile maddesini söyle. Neden bunu okumuyorlar, malına güvenmiyor. Güvense maddeleri tartışır. Malına güvenmediği için Almanya ile kavga Hollanda ile kavga. Hayır diyenler terörist bunları konuşuyor. 

Sabah akşam yalan söylüyor. Hayır diyenlere terörist diyor. Siz terörist misiniz, Siz PKK'lımısınız, Siz FETÖ’cümüsünüz, IŞİD'çimiziniz. Hayır diyenlerde evet diyenlerde bu memleketin evladı. Evet diyenler emin olunki bir kere okusalar yüzde 1 bile evet çıkmazdı. Ama hayır diyenlere terörist diyen terbiyesizdir.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ