13117 görüntülenme21 Eylül 2020
15 Temmuz darbe girişiminde kilit rol üstlendiği belirtilen firari Adil Öksüz’ün Sakarya’nın Akyazı ilçesinde bulunan bir araziye çanta içerisinde evraklar gömdüğü iddiası Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığını harekete geçirdi. İhbar üzerine bölgede 2 günlük kazı çalışması gerçekleştirildi.

ADİL ÖKSÜZ’ÜN BELGELERİ ARANIYOR
FETÖ'nün sözde TSK yapılanmasının sivil sorumlusu firari Adil Öksüz'ün Sakarya’nın Akyazı ilçesinde bulunan bir araziye, darbe girişimi sonrasında çanta içerisinde evrak gömdüğü ihbar edildi. İhbar üzerine Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili soruşturma başlattı. 15 Eylül Salı günü Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile emniyet ekipleri gözetiminde, belediyeye ait iş makinaları tarafından belirtilen yerde kazı çalışması başlatıldı. 2 gün süren çalışmalar sonucu belgelerin saklandığı iddia edilen arazide hiçbir bulguya rastlanılmadığı öğrenildi.

‘2023’E DOĞRU CHP HEDEFTE’
Öte yanda emekli albay Erdal Sarızeybek daha yakın bir zamanda sosyal medy hesaplarından yaynladığı videoda Adil Öksğüz üzerinden ağır bir seçim manipülasyonu yapılabileceğini işaret etmiş ve ‘Adil Öksüz üzerinden CHP’ye FETÖ kumpasının kurabileceği’ konusunda kamuoyunu uyarmıştı. Sarızeybek ‘şi,mdi Adil Öksüz’ü yakalasalar, üzerinde de bir sözde belge bulsalar, bu sözde belgeler üzerinden CHP’ye soruşturma açsalar, Türk Milleti böyle bir algı operasyonunu kaldıramaz’ demişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ