24490 görüntülenme 11 Haziran 2020
ÇORAP SÖKÜLDÜ AKP’DEN İTİRAF ‘BİZ YAPTIK’
Dün akşam AKP Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı "FETÖ'yle AKP kol kola girdiyse bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" dedi.

DAHA ÖNCE DE İTİRAF EDİLMİŞTİ
2014 yılında da AKP'li Abdurrahman Kurt, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de çarpıcı bir itirafta bulunmuştu. AKP’nin eski milletvekili Kurt, “TSK’ya karşı ABD ve cemaatle işbirliği yapıldığını” açıkça söylemişti. Erdoğan ise Türk Ordusuna karşı kurulan kumpas için ‘aldatıldık’ demişti.

ERDOĞAN KUMPAS SORUŞTURMASINA DESTEK VERMİŞTİ

Başbakan Erdoğan Belçika’nın Hasselt kentinde 15 bin Türk’le buluştuğu toplantıda, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili, "Arı kovanına çomak sokulduğu için rahatsız olanlar var. Türkiye’de temiz eller operasyonunu yapanlara saygı duysunlar" demişti.

BAŞBUĞ HALA YARGILANIYOR

Bilindiği üzere İlker Başbuğ, Ergenekon kumpas davası sanığı olarak Yüce Divan'da yargılanacak ve yargılamayı Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu yapacaktı. 2017 yılının Temmuz ayında İstanbul 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Başbuğ’un dosyasını ayırarak Anayasa Mahkemesi’ne göndermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbuğ hakkındaki soruşturma izninin işleme konulmamasına karar vermesi üzerine, Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Yüce Divan sıfatıyla dosyayı şimdilik beklemeye aldı. Erdoğan ileride soruştuma izni verirse yeniden yargılanacak.

BÜTÜN SANIKLAR BERAAT ETMİŞTİ
Yargıtay'ın bozma kararının ardından görülen Ergenekon davasında nihai karar açıklanmıştı. İstanbul 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 235 sanıklı davada, "Ergenekon örgütünü kurma" ve "yönetme" suçundan tüm sanıklara beraat etmişti.

İLKER BAŞBUĞ’A NEDEN BUNU YAPIYORLAR
İlker Başbuğ’un bugün AKP siyasetinin hedefine yeniden alınmasında Fetö’nün siyasi ayağı tartışmaları yatıyor. Çünkü Başbuğ siyasi ayak olarak AKP içinde bir grubu işaret etmişti. İşin aslı bu işaret bir hakaret değil suç duyurusuydu ama yargı bunu görmezden geldi. Şimdi hakaret davasıyla iş görülecek ama ortada hakaret suçunu teşkil edecek bir eylem ve söylem de yok, yani iş karışık. Buradan biz AKP siyasetinin ‘Siyasi Ayak’ tartışmalarından rahatsız olduğunu anlıyoruz. Çünkü 15 Temmuz darbe girişimin siyasi ayağı ortaya çıkarsa, iş buradan 17/25’e oradan da Türk Ordusuna kurulan kod Ergenekon kumpasına gidecek ve bu noktada her üç darbe girişiminin siyasi ayağı zorunlu olarak masaya yatırılacak. Mesele bu olmalı.

‘TÜM KUMPASLARIN TEK HEDEFİ TÜRK ORDUSU’
Şimdi hepimiz biliyoruz ki Kod Ergenekon kumpasının asıl hedefi bu küresel siyasi projenin önünde bir engel olarak görülen Türk Ordusudur. Türkiye'nin peşe peşe yaşadığı darbe girişimlerinin sonuçlarına bakıldığında Fetö’nün siyasi ayağının şekillendirdiği yargı tarafından vurulduğu, Komuta heyetinin dağıtıldığı, teröre siyasi çözüm olmaz diyen subaylar ile Cumhuriyet değerlerine bağlı aydınların tasfiye edildiği söylenebilir. Özellikle kod Ergenekon kumpas soruşturmasıyla yaratılan korku ve baskı ortamıyla Türk Milletinin tepkisizleştirildiği de söylenebilir. Ama hep diyorum bu coğrafyada tesadüfen bir şey olmaz ve hiçbir şey de gizli kalmaz.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ