İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Simit Saray’ı ile gündeme getirilen bankaların lüzumsuz kredileri sürecini hayretle izlediklerini söyleyen Ağıralioğlu, “Bedeli millete yükledikleri bir süreç yaşıyoruz. Normal şartlarda tüccarların yapması gereken işleri devlet yapmaya başladı” dedi.

‘SİMİT SATMASI GEREKEN TANK PALET VERİLMEZ’


Gündemdeki konuları değerlendiren Ağıralioğlu, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında Ethem Sancak’ın ‘Simit satması gereken insanlara devletin Tank Palet Fabrikasını verirseniz onlarda bu kendilerine verdiğiniz imkanı kullanırken kendilerini yatırımcı değil devlet zannetmeye başlarlar. Devletin devlet gibi olması, tüccarın tüccar gibi olması, bankanın banka gibi olması her şeyin yerli yerinde olması lazım” dedi.

‘BEDELİ MİLLET ÖDÜYOR’

‘Ben bir şey tercih edecek olsam Ethem Sancak'ın simit satmasını tercih ederdim ifadelerini kullanan Ağıralioğlu, “Bu mevzuda ki hassasiyetimiz şu; eğer devlet devlet olmazsa, bu devletin, devlet olmak vasfını kapatmak için ödeyeceğimiz bedeli millet ödemeye başlar. Simit saraylarında ne sattığı, kaça sattığı belli olmayan siyasi bir tasavvurla sırf lüks ve şatafat içinde yaşasınlar diye kredi ver. Sonrasında toplam değeri 200 milyon dolar etmez bir simit dükkanını 500 milyon dolara vatandaşın sırtına yükle. Buna da görev zararı de. Memleket biraz ciddiyetle yönetilmek zorunda” dedi.

‘DEVLET DEVLET GİBİ OLACAK’
Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programın Ethem Sancak’ın ‘S-400’leri almaktan vazgeçerse Tayyip Erdoğan'ın karşısına geçerim’ cümlesine atıfta bulunan Ağıraloğlu, “Kendini devlet zanneden insanlar böyle konuşurlar. Simit satması gereken insanlara devletin Tank Palet Fabrikasını verirseniz onlarda bu kendilerine verdiğiniz imkanı kullanırken kendilerini yatırımcı değil devlet zannetmeye başlarlar. Devletin devlet gibi olması, tüccarın tüccar gibi olması, bankanın banka gibi olması her şeyin yerli yerinde olması lazım” dedi.

‘DEVLET SİMİT SATMAZ’

Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanının Simit Sarayı’yla ilgili olarak “Ziraat'in bunu yapması tasvip ettiğim bir durum değil” açıklamalarına ise “Sayın Cumhurbaşkanı neyi tasvip ettiğini de söylesin. Bunca işin arasında bankanın simit satması, devletin simitçilik yapmaya başlaması 2023 hedefleri ile bir arada düşünüldüğünde simit stratejik ürün haline getirdi” yorumunu yaptı

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ