Politika
27 Mayıs 2018 ( 17662 görüntülenme )

HAVA DUMAN... 'STAR SONUNDA İSYAN ETTİ'

TRT'nin, 24 Haziran seçimleri öncesi yaptığı yayıncılık tartışılmaya devam edilirken, TRT'ye bir tepki de hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk'ten geldi.

ADİL OL


Zentürk sosyal medyadan, "TRT'nin özellikle seçim sürecinde 'adil yayıncılık ilkesini' büyük bir hassasiyetle uygulaması gerektiğine inanırım... Böyle olmalı" ifadelerini kullandı.

AKŞENER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin her mitingde TRT’yi eleştirmesinden sonra, dün de, İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisinin Çorum’da düzenlediği mitingde TRT’ye sert sözlerle yüklenmişti.

TRT tartışılmaya devam ederken, hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk’ten dikkat çeken bir çıkış geldi.

“BOZDAĞ'IN DİKKATİNE, SIKILDIK TRT TARTIŞMASINDAN”

TRT tartışmalarından sıkıldığını belirten Zentürk, sosyal medya hesabından, TRT’yi ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ı etiketleyerek, “Sıkıldık yahu bu TRT tartışmasından… @trt yönetiminden ricam, siyasi yayın kriterlerini bir yazıya dök, kamuoyu ile paylaş, vergilerle yaşayan bir kurum olarak seçim kampanyasında da adil ol!.. Adilsen de rakamlarla açıklama yap, hepsi bu… @bybekirbozdag dikkatine…” diye yazdı.

“SON TWİTİM, ADİL OL”

Zentürk, TRT’nin “adil yayıncılık ilkesi”ni hassasiyetle uygulaması gerektiğini ifade ederek, “TRT hakkındaki son tvitim… Evet… Bir kamu yayın kuruluşu olan ve bu ülkenin bütün fikirler ve partilerden vatandaşlarının vergileriyle yaşayan TRT’nin özellikle seçim sürecinde ‘adil yayıncılık ilkesini’ büyük bir hassasiyetle uygulaması gerektiğine inanırım… Böyle olmalı” dedi.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ