Ana Sayfa
10 Haziran 2021 ( 6121 görüntülenme )

Altaylı 'Durum Bu'

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Habertürk programcısı Veyis Ateş’in kara para aklamak ve terörün finansmanı suçlarından şüpheli, firari işadamı Sezgin Baran Korkmaz’ın ultra lüks otelinde bedava tatil yaptığını iddia etmişti. Ateş, bu iddialardan sonra günlerdir Habertürk ekranlarına çıkmadı. Fatih Altaylı, Veyis Ateş ve Habertürk arasında yaşananları bugünkü yazısında şöyle açıkladı:

‘İDDİALAR KENDİSİNE SORULDU’

“Sevgili okurlar, Birkaç günden beri Veyis Ateş meselesini sorup duruyorsunuz. Sizin kadar ben de meseleyi merak ediyorum. Grup yönetiminden aldığım bilgiler doğrultusunda Habertürk tarafındaki gelişmeleri size aktarayım. İlk gün, yani Sedat Peker, Veyis Ateş’in gazetecilik dışı ve gerek meslek, gerekse Ciner Grubu ilkeleri açısından kabul edilmesi imkansız iddiaları ortaya attığı an Habertürk yönetimi Veyis Ateş’ten konu ile ilgili bilgi istedi.”

‘YALAN DEDİ AMA YAZILI AÇIKLAMA YAPMADI’
“Ateş’in “Bu iddialar tamamen yalan” demesi üzerine Ciner Medya Grubu olarak kendisinden bunu yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurması istendi.Veyis Ateş’in bir açıklama yapmaması üzerine kendisi zorunlu olarak izne çıkarıldı. Ancak Veyis Ateş o gün yapacağını söylediği açıklamayı aradan 5 gün geçmesine rağmen hala yapmadı. Bu durumun grup açısından kabul edilebilir olmadığı çok açıktır.”

Öte yanda iddialar, suç duyuruları, sosyal medya üzerinde sürüyor. Demirören, Ziraat Bankası, kredilerle ilgili ithamlara henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ