Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2447 görüntülenme )

Harp Okulu Törenlerinde Skandal Uygulama

Harp Okulu törenlerinde bu yıl bir skandala imza atıldı. TRT ve AA muhabiri dışındaki gazeteciler tören alanına alınmadı.
 Basına büyük kısıntı uygulanan törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi ise skorsky korumasındaki helikopterle geldi.

Bu yıl ilk kez TRT ve AA dışında kalan Genelkurmay ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde akredite basın kuruluşu temsilcilerinin tören alanına alınmaması kararlaştırılınca o kurumları temsil eden habercilerin takibi de nizamiye kapısına kadar sürdü.Deniz Harp Okulu Mezuniyet töreninde bu yıl ilk yaşandı. TRT ve AA dışındaki kurumların Genelkurmay ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde akredite gazeteciler tören alanına alınmadı. Habercilerin takibi bu nedenle nizamiye girişiyle sınırlı kaldı. Söz konusu törenler Cumhurbaşkanlığı’ndan duyurulan canlı yayın değerleriyle haber merkezlerine aktarıldı.

ERDOĞAN HELİKOPTERLE GELDİBaşbakan Ahmet Davutoğlu Ankarada’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldi. Başbakan törenin başlamasına kısa bir süre kala Deniz Harp Okulu’na giriş yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kısıklı’daki konutundan helikopterle Tuzla’daki Deniz Harp Okulu’na geldi. Erdoğan’ın gelişiyle tören saat 15:15′de başladı.

HAVA HARP OKULU’NDAKİ TÖRENE KATILACAKLAR

Erdoğan ve Davutoğlu’nun törenin ardından Yeşilköy’e geçerek Hava Harp Okulu Mezuniyet törenine de katılacak. Her iki isim de törenlerin ardından bu akşam Ankara’ya dönecek.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ