Artan vaka sayısı ve ölümlerin ardından toplumun çeşitli kesimlerinden gelen "önlem alınsın, kapatmada geç kalınmasın" çağrılarına eski AKP milletvekili Metin Külünk'ten "hükümete karşı isyan dalgası başlatma" yorumu geldi.

‘ONLARIN DERDİ SAĞLIK DEĞİL’
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Meral Akşener'i hedef gösteren Külünk, "İstedikleri kapatma ekonomik hayatın tamamen durdurulması peşinde olanların dertleri sağlık değil, dertleri memnuniyetsizliği tırmandırmak. Sonra da GEZİ 2 peşindeler. Dikkat" ifadelerini kullandı.

‘GEZİ DALGASI’

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın isimlerden olan eski AKP milletvekili Metin Külünk, artan koronavirüs vakaları nedeniyle önlem alınmasını isteyen çevrelerin gerçek hedefinin iktidarı yıkmak olduğunu söyledi. Twitter hesabından paylaşımlar yapan Külünk, önlem isteyenlerin gerçek amacının esnafı zor duruma düşürmek ve Gezi benzeri eylemlerin 'ateşini yakmak' olduğunu ileri sürdü. Külünk'ün sosyal medya hesaplarından şu mesajları paylaştı:

‘İSTANBUL’UN YÜZDE 40’I KOVİDLİ DEĞİL’

Yasaklama lobisi devreye girdi, amaçları ülkeyi kapatmak esnafı zor duruma düşürmek ve hükümete karşı eylemlerin ateşini yakmak. Lobinin vitrininde İBB’nİn başındaki şahıs ve Tabipler Odası var. İBB’nin başındaki şahıs siyasi figür olarak önde, Tabipler Odası ise işin sözde bilim tarafı. Arka planda ise BİDEN’in seçimi alması ise biti kanlanan güruh var. Sağlık bakanlığının veri açıklama Sistemi ne yazık ki bu lobinin işine gelmektedir. Sayın Bakanın çıkıp günlük tüm vakaların % 40’ı İstanbul’da demesi İstanbul’un sanki % 40’ın covidli algısına yol açmakta halbuki gerçek bu değildir, halbuki açıklamalar daha dikkatli yapılmalıdır..”

‘ASLINDA ÖLÜM ORANI ÇOK DÜŞÜK’

İBB’nin başındaki şahsın sağlık bakanını etiketleyip eleştirdiği ardından teşekkür edip övdüğü twitler atması meşruiyet hamlesidir. Kamuoyu ile hasta olanların ölüm oranı paylaşılmaktadır, oysaki semptom göstermeyenler de dahil edildiğinde ölüm oranı son derece düşüktür. PCR testlerinin güvenirliği tartışılmaktadır. Temaslı adı altında insanların ev hapsine alınması toplumsal psikolojiyi olumsuz etkilemektedir. Bu konuda da süreci yönetirken daha dikkatli olmalıyız”

‘AMAÇLARI MEMNUNİYETSİZLİĞİ ARTIRMAK’

Hizmet sektörü ekonominin can damarıdır. Yemek yeme mekanları, kahve çay içilen mekanlar kapandığında, seyahatler bitip oteller boşaldığında dev bir işsiz kitlesi ortaya çıkacaktır. İstedikleri kapatma ekonomik hayatın tamamen durdurulması peşinde olanların dertleri sağlık değil, dertleri memnuniyetsizliği tırmandırmak. Sonra da GEZİ 2 peşindeler. Dikkat.”

‘HAYATINIZI DEVAM ETTİRİN’
- İlk dönem Çin’de ayakta düşüp ölen insanlar toplumu korkutmuş ve kapatma başarılı olmuştu. Artık virüs bulaşan insanların %99,9 unun hayatta kaldığı gözlemlendi. İstedikleri ikinci kapatmanın sokak olaylarına sebep olmasının peşindekilere dikkat. Herne kadar Medyada yeterince yer almasa da Avrupa’da ikinci kapatmaya karşı büyük sokak olayları meydana gelmiştir. Türkiyemizde halkı polis ile karşı karşıya getirmek isteyenlerin beklentilerini sağlık tedbirlerimize devam edip, hayatı devam ettirerek boşa çıkarmalıyız”

‘BAZI BİLİM KURULU ÜYELERİ DE İŞİN İÇİNDE’
- Dünya genelinde DSÖ ve küreselcilerin estirmek istediği korku ülkemizde maalesef bazı Bilim Kurulu üyeleri ve Tabipler birliğince üretilmektedir. Bilim adamı kimliği ile devlet yönetiminin ve siyasetin üzerinde vesayet odağı oluşturmasına izin verilmemelidir.”

TÜRKİYE’DE DURUM
Öte yanda Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu programda Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Esin Şenol, Türkiye'de koronavirüs salgının son durumunu anlattı.

CERRAHPAŞA'DA 2 BİN TESTİN 400'Ü POZİTİF
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Göne, Cerrahpaşa Hastanesi'nde günlük 2 bin test yapıldığı bunların yüzde 20'sinin 400 tanesinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

İSTANBUL'DA 20 BİN, TÜRKİYE'DE 50 BİN VAKA VAR
Öte yandan Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya ise İstanbul'da günlük 20 bin Türkiye genelinde ise 50 bin koronavirüs vakası olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya açıklamaları sonrası Fatih Altaylı şaşkınlığını gizleyemedi. Altaylı 'içimi korku sardı' dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ