Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat hakkında, yine Halk TV’deki “Halk Arenası”daki sözleri nedeniyle, “Halkın bir kesimini aşağılamak” gerekçe gösterilerek savcılık soruşturması başlatıldı.

Halk TV’de usta gazeteci Uğur Dündar’ın “Halk Arenası” programına katılan sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında yaptıkları konuşmalar nedeniyle soruşturma başlatılmış, Gezen' ve Akpınar'a ifadelerinin ardından yurt dışına çıkış yasağı konmuştu. Ayrıca Gezen ve Akpınar her hafta karakola giderek imza verecekler.

MİNE KIRIKKANAT HAKKINDA SORUŞTURMA

Türkiye, usta sanatçılar Metin Akpınar’a ve Müjdat Gezen’e yapılanlara tepki gösterirken, RTÜK’te, hem Halk TV’ye hem de Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ın sözleri nedeniyle FOX TV’ye yayın yasağı ve para cezaları kesti. RTÜK’ün bu cezalarının hemen ardından da, bu kez gazeteci Fatih Portakal hakkında savcılık soruşturma başlattı.

Bu kez de Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat hakkında, yine Halk TV’deki “Halk Arenası”daki sözleri nedeniyle, “Halkın bir kesimini aşağılamak” gerekçe gösterilerek savcılık soruşturması başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ahmet Aslan imzalı ifadeye çağrı davetiyesi Kırıkkanat’a ulaştı. Odatv’nin konuştuğu Mine Kırıkkanat, önümüzdeki hafta ifade vermeye gideceğini aktardı.

Kaynak: odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ