Genel
15 Temmuz 2017 ( 2063 görüntülenme )

DERECE İLE MEZUN OLDULAR... MÜLAKATTA BAKIN BAŞLARINA NE GELDİ...

BÖLÜM 2'NCİSİNE MÜLAKATTA "0" OUAN

Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Yüksek Lisans Programına başvuran, bölüm 2.si mülakatta 0 puan aldı. 

92 ortalamaya ve 76 ALES puanına sahip öğrenciye mülakat aşamasında 100 üzerinden 0 puan verilmesi ise tartışma yarattı.

Marmara Üniversitesi yüksek lisans öğrenci alımı sırasındaki son aşama olan mülakat, üniversitelerde yaşanan kadrolaşmayı gözler önüne serdi.

ALES'TEN 92 PUAN ALANA MÜLAKATTA 5 PUAN

Odatv'de yer alan habere göre, uluslararası İlişkiler doktora bölümünde Doktora programı için yaşanan olayda ALES puanı 100 üzerinden 92, Genel Ağırlıklı Not Ortalaması (GANO) ise 100 üzerinden 98 olan bir öğrenciye mülakat sonucu olarak 100 üzerinden 5 puan verildi.

Aynı durum Uluslararası İlişkiler ile Uluslararası Politik Ekonomi Doktora Programı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon Sinema Anabilim Dalı Sinema Tezli Yüksek Lisans Programı’nda yaşandı.

Sosyal medyada "rezalet" olarak adlandırılan olayın ardından üniversite sınavı iptal ettiğini bildirdi.

OKULU DERECE İLE BİTİRDİ MÜLAKATTA "0" PUAN

Benzer bir olay da Eğitim Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı Resim-İş Eğitimi Bölümü'nde yaşandı. Üniversitenin lisans programından derece ile mezun olan öğrenciye mülakat aşamasında 0 puan verilerek saf dışı bırakıldı.

 Yüksek Lisans için yapılan mülakatta 15 öğrenciye 100 üzerinden 100 puan verildi.
universitede-kadrolasma-skandali-320645-1.
Kaynak: Birgün

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ