Politika
27 Mayıs 2018 ( 5790 görüntülenme )

'HALAÇOĞLU KONUŞTU... 'MUHTEŞEM ÇIKIŞ'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, İYİ Parti Köln Gönüllülerinin düzenlediği programa katıldı.

“İKTİDAR HALA ŞOKTA”


İktidara yönelik eleştirilerde bulunan Halaçoğlu, "Bunlar bizden bir değil tam üç gol yediler..Hala o şok gollerin şokunu yaşıyorlar" ifadeleri kullandı.

İYİ Parti Avrupa ve Köln gönüllüleri tarafından düzenlenen konferansa, İYİ Parti kurucularından Kayseri milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu katılarak, gündemi değerlendirdi. İşte Halaçoğlu'nun konuşmasından satır başları:

"ÜLKEMİZİ KURUCU FELSEFE ÇİZGİSİNE GETİRECEĞİZ"

"Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Küskünlükleri, kırgınlıkları bir kenara bırakıp, Türkiye’nin geleceğinde birliktelik yapmalıyız. Ülke ayağımızın altından kayıp gidiyor. Ülkeyi tekrar kurucu felsefe çizgisine getireceğiz.”

“HEP BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”

“Şimdi sıra millette, milletimizden o büyük golü atmasını bekliyoruz.. Buradan Avrupalı Türklerden de büyük destek bekliyoruz.. Bu sefer oyunu sizler bozacaksınız.. Hep birlikte hareket etmeliyiz.. Geçmişteki, kırgınlıklar,küskünlükler bir kenara bırakılmalı bir araya gelmeliyiz.."

“KURUCU DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

"Maalesef üzülerek söylüyorum, ülkemizin durumu iyi değil..Bir kere itibar kaybı, devlet geleneğinin çökmesi,yok olması, ülkenin zenginliklerinin, birikimlerinin satılması, başkanlık sistemi ile ülkenin tek adama devredilecek olması kabul edilir bir durum değildir.. İnanın büyük bir tehlike ve tehdit ile karşı karşıyayız.. 


Tekrar Kurucu değerlere dönülmesi için sizlerin çabası çok önemli.. Herkesi sandık başına çağırmalıyız.. Avrupa’da sandık başına gidenlerin oranı yüzde 40’larda, bu oranı artırmalıyız.. “

“BENİM LİSTELERDE OLMAM ÖNEMLİ DEĞİL”

“Arkadaşlar benim listelerde olmam önemli değil..Bakın Türkiye’den kalkıp buralara kadar geldim. Durumun vahametine kavrayınız. Ben milletvekili olsam ne olur, olmasam ne olur. Partimin kurucu bireyi olarak başka görevlerim, sorumluluklarım var. Birlikte çalışacağız, Türkiye’in 19 Mayıs Kurucu idaresine kavuşturacağız.. Yarın dizlerinizi dövmek istemiyorsanız, buna mecburuz.

"BAHÇELİ YÖN DEĞİŞTİRDİ”

“Hatırlayınız, ‘Devlet Bahçeli ne demişti.. Tekeden süt sağılmaz, Suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan’dan Cumhurbaşkanı olmaz’diye! Şimdi ne değişti de ‘Cumhur İttifakı’ içinde oldular.. Ne yapsalar boşuna, bu ittifak’ın oyları yüzde 40’larda kaldı.."

"HEDEFE HEP BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ"

" Büyük bir uzlaşma içine girerek CHP, Saadet ve İyi Partisi bir araya geldi. Birlikte, uzlaşarak hedefe yani ‘Kızıl Elma’ya güneşin altında yürüyeceğiz’ Dedi.

Halaçoğlu, İYİ Parti ve kendisine gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ