Eski Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, TRT'nin yayınladığı habere sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

‘İSLAMİYET DAHA YOK İKEN CAMİ NASIL OLUYOR’
Eski Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, TRT'nin "3 bin yıllık cami restore ediliyor" şeklinde geçtiği habere, "İslamiyet geleli bin 400 yıl oldu. Bu kadar bilgisizlerse facia, yok yanlış ifade edilmişse bu da felaket" diyerek cevap verdi.

‘KOCA TRT BÖYLE BİR HABERİ NASIL YAPAR’
İslam'ın bin 400 yıl önce geldiğini hatırlatan Halaçoğlu, "Hepimizden bir şekilde kesilen parayla ayakta duran koca koca TRT'ye bakınız. Nasıl bir haber geçiyor. Bu kadar bilgisizlerse facia, yok yanlış ifade edilmiş derlerse bu da felâket. 3000 yıllık cami restore ediliyormuş. İslamiyet geleli 1400 yıl, hrıstiyanlık 2000 yıl. Ne demeli?" şeklinde paylaşımda bulundu.

AYNI HABER GEÇEN YIL DA VERİLMİŞ


Teyitorg’a göre,TRT Haber’in “3 bin yıllık camii restore edildiği” şeklinde bir haber yaptığı iddiası doğru. Söz konusu sayfanın 20 Nisan 2018 tarihli archive.org’dan alınmış görüntülerine bakıldığında haberin başlığının “3 bin yıllık cami restore edildi” şeklinde olduğu görülebiliyor. Haberin spotunda ise “Muğla’da bir Stratonikeia Antik Kenti’nde bulunan 3 bin yıllık cami 1 yılda restore edildi” ifadeleri yer alıyor.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ