Politika
22 Şubat 2020 ( 14679 görüntülenme )

Hakan Şükür: 'Erdoğan'ın Uçağıyla Gittim'

FETÖ firarisi eski futbolcu, AKP eski milletvekili Hakan Şükür, ABD’de Türkiye ile ilgili sorulara yanıt verdi. Şükür, FETÖ'nün etkinliklerine Erdoğan'ın uçağı ile dahi gittiğini söyledi.

‘İKTİDAR MENSUPLARIYLA BİRLİKTE KATILDIM’

FETÖ firarisi eski futbolcu, AKP Eski Milletvekili Hakan Şükür, ABD’de Türkiye ile ilgili sorulara yanıt verdi. Şükür, FETÖ’nün düzenlediği organizasyonlara da iktidar üyeleriyle katıldığını, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağıyla dahi götürüldüğünü söyledi.

‘BENİ ISRARLA AKP’YE ALDILAR’

Euronews’e konuşan Şükür, aktif futbolu bıraktıktan sonra, antrenörlük lisansını aldığını ve kesinlikle siyaseti düşünmediğini söyledi. Şükür "Dönemin başbakanı ülkenin bana ihtiyacı olduğunu söyleyerek ısrar etti, baskı yaptı" sözleriyle, Meclis'e neden girdiğini açıkladı.

‘KARA PROPAGANDA’

Darbe suçlamalarına da değinen Şükür "hakkımda böyle bir iddianame yok. Sadece kara propaganda var. İnsanlar suçsuzluğunu değil, iddia sahibi suçunuzu ispat etmek zorunda" diyor ve ekliyor: "Suçlular kimse ceza alsın. Bunu en çok ben isterim. Hangi hareketten, hangi cemaatten kim varsa ceza alsın."

‘ERDOĞAN’IN UÇAĞIYLA GİTTİM’

FETÖ’nün bir dönem Türkiye'de özellikle iktidar tarafından el üstünde tutulduğunu söyleyen Şükür, röportajda, FETÖ'nün düzenlediği organizasyonlara da iktidar üyeleriyle katıldığını, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağıyla dahi götürüldüğünü aktarıyor.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ