Politika
31 Mart 2017 ( 44073 görüntülenme )

YER İSVİÇRE!.. KİLİSE'DE ŞOK REFERANDUM PROPAGANDASI!..

AKP'den kilise'de referandum propagandası


Yeniçağ yazarı Batuhan Çelik yazdı...

OLAY ŞU:
"Reform Kilisesi, 5 Mart 2017 tarihinde, kahvaltılı bir toplantı açıklamasıyla tutuluyor. Kilise yönetimi de çok fazla sorgulamadan onay veriyor. Toplantı, kiliseye söz verildiği şekilde gerçekleşiyor. Her şey yerli yerinde bırakılıp, temiz bir şekilde teslim ediliyor. Kilise yönetimi de kiralayanlara teşekkür ediyor.Ancak olaylar bundan sonra başlıyor…

"KİLİSEDE REFERANDUM PROPAGANDASI"

"Kilisenin kahvaltılı toplantı olarak izin verdiği etkinliğin, AKP’nin referandum çalışmasının bir parçası olduğu ortaya çıkıyor. AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Murat Alparslan, Türkiye’den kalkıp gidiyor, dinleyicilere konuşmalar yapıyor, “evet” için oy istiyor, hem de kilise haçının altında!

"KİLİSEDE MÜSLÜMAN AKP"

Tamamı Müslümanlardan oluşan dinleyiciler ise bu propagandayı dinlemek için kiliseye gitmek zorunda kalıyor… Bir çoğu hayatlarında ilk kez kiliseden içeriye girdiğini belirtiyor."

"İSVİÇRE BÜYÜKELÇİSİ İLHAN SAYGILI DA KİLİSE'DE"

"Toplantının en enteresan katılımcısı ise Türk vatandaşlarına eşit mesafede olması gereken büyükelçi… Türkiye’nin İsviçre Büyükelçisi İlhan Saygılı’nın da orada olduğu ve vatandaşlardan “evet” için oy istediği ortaya çıkıyor. Kilise yönetimi, böyle bir olayla ilk kez karşılaştıklarını kendilerine seçim çalışmasının yapılacağı bilgisi verilmediğini açıklıyor.

"KİLİSENİN REFERANDUM PROPAGANDASININ HABERİ YOK"
"Yaşanan olaydan sonra Reform Kilisesi müdürü “Türkler bizi kandırdı”, “diğer kiliseler de dikkatli olmalı” şeklinde açıklama yapıyor. Yerel gazete, Solothurner Zeitung konuyu haberleştirip, Kilise Müdürü Barbara Frankhauser mektubu gazetenin sütunlarına taşınıyor. 

Kilise Müdürü, “Salonu 5 Mart için bizden kiralayan bir kadın bizi ‘kötü niyetli bir biçimde’ kandırdı. Kendisi kilisede sadece kahvaltı vereceklerini açıklamıştı” şeklinde görüş bildiriyor. Ayrıca İsviçre ve yakın bölgelerdeki tüm kiliselere “Türkler bizi kandırdı, dikkatli olun” şeklinde mektup gönderiyor.

"KİLİSELERDE SİYASİ FAALİYET YASAK AMA..."

AKP de olsa, CHP de olsa, İngiltere Başbakanı Theresa May da olsa kiliseler de siyasi faaliyet yürütülmesi kesinlikle yasak. Olayın farklı bir yönü daha var. Örneğin bu hadise CHP ya da “hayır” diyen başka bir siyasi grup, kişi tarafından gerçekleştirilseydi ve haç altında “hayır” propagandası yapılsaydı neler olabileceğini tahmin edebiliyor musunuz?

Hollanda krizinden sonra “hayır” diyen tüm siyasilerin, Avrupa’ya tepki olarak yurtdışı programlarını iptal ettiklerini, sadece AKP’nin etkinliklerine kaldığı yerden devam ettiğini hatırlatalım.
Kaynak: Batuhan Çolak/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ