14660 görüntülenme 15 Ocak 2020
Katıldığı Açık ve Net programında Suriyeli sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan Sinan Oğan, "Ülkesi işgal altında bulunan bir gencin eğlenmeye hakkı yoktur" dedi. Programın moderatörü Kübra Par'ı soruları ise tepkilere neden oldu.

‘ÜLKESİ İŞGAL ALTINDA OLANIN EĞLENMEYE HAKKI YOK’

Sinan Oğan, Habertürk'te Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net programına konuk oldu. Suriyeli sorununa ve sosyal medyada bu nedenle hedef gösterilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Oğan, "Ülkesi işgal altında bulunan bir gencin eğlenmeye hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.

 KÜBRA PAR'A TEPKİ
Öte yandan Kübra Par'ın, Oğan'a yönelik iğneleyici tavrı ve soruları sosyal medyada gündem oldu.

KÜBRA PAR: ‘BEN SORULARI SORMAK ZORUNDAYIM’


Reklam arasından sonra, tepkilere ilişkin açıklama yapma gereği duyan Kübra Par, canlı yayında "Bazı izleyicilerimiz benim Suriyeli sığınmacıların burada kalmasını savunduğumu düşünüyorlar. Benim burada yapmaya çalıştığım şey şu; Sinan Oğan bir tweet atıyor bu günlerce konuşuluyor. O tweetlerde söylediği veriler doğru mu? Halkı doğru bilgilendiriyor mu? Provokasyona sebep olacak cümleler kuruyor mu? Buna dikkat çekmeye çalışıyorum. Biz gazeteciyiz, görevimiz sorular sormak" dedi.

OGAN: ‘SIKINTI YOK’

Par'ın ardından konuşan Sinan Oğan ise "Siz zannediyorsunuz Kübra Hanım beni özellikle çağırıp sıkıştırmak istiyor. Siz soracaksınız biz cevap vereceğiz. Cevap veremeyeceksek burada ne işimiz var" ifadelerini kullanarak Par'a destek verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ